Українську археологічну оперу CHORNOBYLDORF покажуть у Нью-Йорку

Археологічну оперу CHORNOBYLDORF композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка вперше покажуть у США в січні 2024 року. 

Сюжет опери розповідає про нащадків людства, що вижили після серії катастроф і опинилися у постсуспільстві після смерті капіталізму та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів і галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. 

Музична складова CHORNOBYLDORF — фольклорний матеріал Дніпро-Дунайського басейну (від Полісся до Адріатичного узбережжя Боснії), мікротональна музика та деконструйовані цитати класично-романтичної епохи.

Опера ввійшла до шістки найкращих опер і музично-театральних вистав за версією всесвітньої мережі Music Theatre Now. Британська газета The Times назвала її «сучасним українським шедевром, який варто побачити кожному». Зробити це в Нью-Йорку можна буде 11, 13–15 і 18–21 січня 2024 року на PROTOTYPE Festival.

Про авторів CHORNOBYLDORF

Роман Григорів та Ілля Разумейко познайомилися у 2010 році під час навчання у консерваторії. Обидва є композиторами та учасниками формації Nova Opera та співзасновниками українського міжнародного фестивалю сучасного мистецтва Porto Franko.

У 2020 році разом із Владом Троїцьким (театр «Дах») стали лауреатами Шевченківської премії в номінації «Театральне мистецтво» за оперу «Йов». Окрім цього, Роман наприкінці 1990-х і початку 2000-х грав на гітарі в гурті Karna.