Уламки «Шахеда» пошкодили шість будинків на Полтавщині

Наслідки ворожої атаки

(Фото – «Суспільне Полтава»)

Альона Ягольник24 вересня 2024, 13:09

У ніч на 24 вересня ворог атакував область безпілотниками. Пошкоджень зазнали приватні будинки у Великобагачанській громаді.

Про наслідки ворожої атаки розповіла  староста села Олена Грищук, повідомляє «Суспільне Полтава».

📰Підпишіться на ЗМІСТ у Viber. Оперативні та важливі новини в одному каналі  

Через падіння уламків у будівлях вибиті вікна та пошкоджене перекриття даху. Руйнувань зазнали будинки двох багатодітних родин та літньої жінки. Наразі у частині села відсутні газ та електропостачання.

1Наслідки атаки (Фото – «Суспільне Полтава»)1Наслідки атаки (Фото – «Суспільне Полтава»)1Наслідки атаки (Фото – «Суспільне Полтава»)1Наслідки атаки (Фото – «Суспільне Полтава»)

Фахівці обстежують домоволодіння та визначають ступінь пошкоджень, щоб обрахування суми допомоги.

Нагадаємо, у ніч на 24 вересня вибухи пролунали у Миргородському районі. Уламки ворожого дрона пошкодили приватні будинки.

Полтавська ОВА повідомляє про ураження енергетики уламками «Шахеда». Як наслідок, 20 населених пунктів без електропостачання. На місці працюють необхідні служби.

Як діяти під час тривог

Зважаючи на зростання частоти обстрілів у Полтаві, важливо знати, як діяти під час повітряних тривог, щоб забезпечити свою безпеку. Полтавцям варто реагувати на оповіщення про повітряну тривогу через застосунок чи офіційні канали. Наприклад, Полтавська міська рада та Полтавська обласна військова адміністрація разом з системою оповіщення.

При перших звуках сирени потрібно йти до найближчого укриття, не зволікаючи й сподіваючись, що «пронесе». Якщо ви перебуваєте на вулиці, зайдіть у найближчу будівлю або підземний перехід. Якщо ви вдома, прямуйте до підвалу або іншого заздалегідь визначеного укриття.

Знайти найближчі укриття в Полтаві можна:

  • ознайомившись з інтерактивною картою укриттів Полтави або мобільним застосунком для їхнього пошуку;
  • визначивши кілька найближчих укриттів до вашого дому, роботи та інших місць, де ви часто буваєте.

У міській раді повідомляють, що необхідно перевірити, чи відкриті ці укриття та чи мають необхідні умови для перебування людей.

Також рекомендують підготувати «тривожну валізку»:

  • зберіть невеликий рюкзак або сумку з найнеобхіднішими речами;
  • документи (паспорт, свідоцтво про народження тощо);
  • вода та їжа на кілька годин;
  • ліки, якщо ви їх приймаєте регулярно;
  • зарядний пристрій для телефону;
  • ліхтарик;
  • теплий одяг та ковдру (залежно від сезону).

Під час перебування в укритті не можна розводити відкритий вогонь і палити. Також необхідно економити заряд телефонів. Окрім цього, полтавцям варто бути готовими надати першу допомогу, якщо це необхідно.