YouTube дозволить блокувати пісні з вокалом, створеним ШІ

Боротьба проти неофіційних пісень із вокалом від ШІ продовжується. YouTube вводить систему, за допомогою якої лейбли зможуть вимагати видалення музичного контенту на основі ШІ у випадках, коли голос імітує певного виконавця.

На початку нововведення будуть доступні лейблам і дистриб’юторам, які співпрацюють з YouTube над музичними експериментами у сфері ШІ, а потім будуть поширені для всіх користувачів.

YouTube розробить політику щодо того, у яких випадках пісні зі згенерованим вокалом мають бути видалені за запитом лейблів і дистриб’юторів, а коли ці запити можна ігнорувати. Крім боротьби з таким контентом, платформа співпрацює з музичною індустрією над розробкою інструментів, які дозволять шанувальникам генерувати вокал, використовуючи голос конкретного артиста з його дозволу. На старті будуть доступні голоси Charli XCX, Троя Сівана, Демі Ловато, Сії, Чарлі Пута та інших.

Окрім цього, YouTube анонсував кілька інших заходів щодо того, як платформа працюватиме зі «штучним» контентом. Серед них обов’язкове визнання творцями того, що вони користуються інструментами ШІ для створення «зміненого чи синтетичного контенту, який виглядає реалістично». Цей факт потім буде вказаний біля вмісту на YouTube.