За дрони Полтава переплатила 9 мільйонів гривень- ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото. Українські аеророзвідникиІлюстративне фото. Українські аеророзвідники

Фото: André Luís Alves для radio.svoboda та anadoluimages

Анастасія Добряк02 січня 2024, 12:01

Журналісти виявили переплату на закупівлі полтавською владою 170 дронів для військових.

Про те, що Полтава переплатила за дрони, 2 січня пише видання «Полтавщина».

Дрони, які купує Полтава

Придбання 170 дронів є однією з наймасштабніших мілітарних закупівель Полтавської громади. Тендер Департамент цивільного захисту оголосив 8 грудня з очікуваною вартістю 40,3 млн грн. На торги зайшла одна фірма ТОВ «Зед-Мобайл», що отримувала замовлення від Департаменту цивільного захисту без конкурсу. З початку повномасштабної війни таких було на 104 млн грн.

 Полтава переплатила за дрони

Переплата на дронах

«Полтавщина» пише, що за дрони громада переплатила. На це вказують дані фондів Сергія Притули та «Повернись живим»:

  • «Повернись живим» купували дрони DJI Mavic 3T від 128 тис. грн до 174 тис. грн за одиницю
  • У Фонді Сергія Притули купували дрони DJI Mavic 3T по 139-158 тис. грн.

Натомість вартість безпілотника DJI Mavic 3 Fly More Combo, які купували волонтери, коливається в межах 80-90 тис. грн, коли Полтава купує їх по 136 тис. грн. В інших регіонах такі ж моделі купували по 112 тис. грн для бригади «Лють». Журналісти порахували, що мілітарі спорядження у «Зед-Мобайл» придбали з 9-мільйонною переплатою.

ЗМІСТ писав, що У Полтаві засекретили нову програму підтримки виробників БпЛА на 5 млн грн. Програму підтримки БпЛА засекретили, хоч оборонну програму «Полтавський спротив напередодні відкрили громаді.

Розробникам та виробникам розвідувальних та ударних дронів у Полтаві пропонують роздати по ваучеру до мільйона гривень. Міська рада заклала у бюджеті гроші для розробників та виробників БПЛА. Планується, що ваучери на разову допомогу отримуватимуть юридичні особи та підприємці через Департамент економіки й інвестицій.