За тиждень українському довкіллю завдано шкоду на понад 130 мільйонів гривень, – Держекоінспекція » Новости Черкасс за сегодня

З 13 по 20 серпня тероргани Державної екологічної інспекції провели 950 перевірок, склали 930 протоколів про адміністративні правопорушення та розрахували понад 130 мільйонів гривень збитків, завданих довкіллю.

Найбільш резонансний випадок зафіксовано у Сумській області. Комунальному підприємству пред’явлено претензію на суму майже 101 мільйон гривень за засмічення земельної ділянки твердими побутовими відходами. Матеріали справи передано до Сумської обласної прокуратури.

Ще два факти порушень, що завдали довкіллю значної шкоди, виявлено у Житомирській області:

  • скид неочищених вод – сума збитків склала майже 9 мільйонів гривень, а матеріали передано до СБУ в Житомирській області;

  • самовільне користування надрами без відповідного дозволу невстановленими особами – збитки становлять понад 9 мільйонів гривень, матеріали направлено до сектору поліцейської діяльності №1 Житомирського РУП ГУНП.

Також ДЕІ розрахувала збитки за рубку 778 дерев на території держпідприємства у Вінницькій області. Сума шкоди, завданої довкіллю, склала понад 7 мільйонів гривень. Матеріали направлено до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницький.