Забруднення повітря Полтавщини: як захиститися від пилу

Імла над Полтавою 30 вересня

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза01 жовтня 2024, 10:10

З району Каспію на Полтавщину прийшла пилова буря. За прогнозами, напрямок вітру зміниться 4 жовтня.

До того часу в повітрі утримуватиметься підвищений вміст пилу, що може вплинути на здоров’я людей. Як захиститися від забруднення повітря, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я України 1 жовтня.

Що робити жителям Полтавщини, коли на вулиці пилова буря:

  • не виходити на вулицю без нагальної потреби;
  • вимкнути вентиляційні системи, які забирають повітря з вулиці;
  • використовувати на вулиці респіратор або захисну маску, а в разі їхньої відсутності прикривати рот і ніс зволоженою тканиною;
  • приймати душ кілька разів на день;
  • виконувати вологе прибирання вдома й на робочих місцях, поставити місткості з водою для додаткового зволоження повітря;
  • зачинити вікна та двері, ущільнити отвори підручними засобами (скотч, зволожена тканина);
  • пити воду: для дорослих норма 2-3 літри на день. 

Також для відновлення втрачених солей та мікроелементів рекомендують пити мінеральну лужну воду.

Пилова буря на Полтавщині

Пилову бурю та високе запилення спостерігають у Каспійській низовині. Вітер переносить повітря з південного сходу, тож піднятий пил надходить до України у верхніх шарах атмосфери. Він осідає у Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях, а також поширюється на інші області.

1Візуалізація від Українського гідрометеорологічного центру від 30 вересня1Візуалізація від Українського гідрометеорологічного центру від 30 вересня

Ситуацію погіршує сухість поверхні: вітер здіймає й місцеві пилинки та часточки ґрунту. 

Окрім запиленості, жителі Полтавщини також скаржаться на запах гару в повітрі. Ймовірною причиною його появи можуть стати пожежі на відкритих територіях, які щодня реєструють в області.

До прикладу, за даними ДСНС, 29 вересня на Полтавщині сталися 19 пожеж на відкритій території (в усіх чотирьох районах), а також горіли два торфовища.

Пилова буря дісталася Полтавщини 30 вересня

Концентрації дрібнодисперсного пилу перевищували норму в рази, а якість повітря на Полтавщині оцінювали як надзвичайно погану. Про це стало відомо з ресурсу EcoCity 30 вересня.

За даними моніторингу, вміст у повітрі забруднювачів становив небезпеку навіть при короткостроковому впливі. Люди могли відчувати загострення рефлекторних реакцій: кашель, задишку, подразнення слизових оболонок, біль в очах.

Погіршення якості повітря фіксували в населених пунктах Полтавщини, де працюють пиломіри: Полтаві, Зінькові, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Малих Будищах, Михайлівці, Орданівці, Михнівцях.

Залишити відповідь