Забруднення земель розслідують на Полтавщині – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Фото – прокуратура Полтавщини

Альбіна Ковпак19 серпня 2024, 16:08

Понад 2 тис. тонн тваринних відходів зберігали на земельній ділянці в Диканській громаді. У заподіяній шкоді підозрюють агронома одного з товариств Полтавщини.

Про забруднення земель повідомили у прокуратурі Полтавщини 19 серпня.

Агроному одного з публічних акціонерних товариств Полтавщини інкримінують забруднення земель речовинами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил.

За версією слідства, упродовж червня 2023 – лютого 2024 років головний агроном допустив тривале зберігання понад 2 тис. 300 тонн побічних продуктів тваринного походження на земельній ділянці, що перебуває у власності Диканської селищної ради. 

Забруднення земельЗабруднення земель. Фото – прокуратура Полтавщини

Інженерно-екологічна експертиза підтвердила висновок Державної екологічної інспекції Центрального округу. Фахівці визначили, що майже 1,4 га землі забруднили речовинами, перевищення нормативного вмісту яких у ґрунті є небезпечним для довкілля. Окрім цього, державі заподіяли майже 1,5 млн грн збитків. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, що у Полтаві розпочали розслідування причин забруднення Пушкарівських ставків. Ставки обстежили після скарг мешканців на неприємний запах та ймовірний мор риби.

Раніше стан ставків обстежила комісія. За словами заступника начальника Держекоінспекції Центрального округу Тараса Курінного, лабораторні дослідження води в струмку показали перевищення азоту амонійного в 15 разів, у самому ставку – в 2 рази.

Правоохоронці відкрили провадження за фактом порушення правил охорони вод (ч. 1 ст 242 ККУ). Тривають слідчі дії, щоб знайти винних у постійному забрудненні водойм. Зловмисникам загрожує штраф або обмеженням волі на 5 років.

Додамо, що до фахівців звернулися мешканці Рибальського Миргородської громади щодо забруднення річки Хорол. Інспектори відібрали проби води з річки в межах Гаркушинців та нижче по течії від місця скиду з міських очисних споруд і вище від цього місця в межах Миргорода.

За результатами лабораторних досліджень виявили перевищення показника біохімічного споживання кисню в усіх трьох пробах. Окрім цього, зафіксували перевищення хімічного споживання кисню у пробах, відібраних в межах Гаркушинців та Рибальського.