«Загинув як справжній розвідник». У Полтаві вшанували 25-річного воїна Дмитра Семку

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Дмитрові Семці

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза28 серпня 2024, 15:08

Меморіальну дошку воїнові встановили на стіні ліцею №17, де навчався Дмитро Семка.

Відкриття дошки відбулося 28 серпня. Вшанувати пам’ять молодого розвідника прийшли рідні, побратими, учні ліцею та громада.

Ким був Дмитро Семка

Дмитро Семка народився 3 серпня 1997 року. Після закінчення 9 класу школи №17 вступив до Полтавського технікуму транспортного будівництва. Вищу освіту здобув у Полтавській державній аграрній академії за фахом агроінженерія.

Початок повномасштабної війни Дмитро Семка зустрів у Польщі, але повернувся й став на захист України. Пішов воювати добровольцем 4 січня 2023 року. Навчався військової справи у Латвії, де отримав відзнаку від міжнародних інструкторів за високий рівень підготовки.

1Меморіальна дошка пам’яті воїна1На відкриття дошки запросили оркестр1Полеглий воїн Дмитро Семка1Учні ліцею прийшли вшанувати пам’ять Дмитра Семки1Батько воїна Анатолій Семка1Покладання квітів до меморіальної дошки

Захисник займався вільною боротьбою й виконав норматив кандидата у майстри спорту. Неодноразово був чемпіоном області. Його тренер Олександр Осауленко виступив на відкритті меморіальної дошки на честь свого вихованця:

«Дмитро віддав найцінніше, що в нього було, – своє життя за незалежність, за нашу з вами свободу, за кожного з нас. Наше завдання – не забувати цей подвиг і вшановувати пам’ять. Один із таких прикладів вшанування пам’яті – це є ця меморіальна дошка, яка буде символом для нового покоління, яке щоранку йде до цієї школи, де навчався Дмитро: у вас є приклад патріотизму, сміливості, самовіддачі».

1Тренер воїна Олександр Осауленко11

На початку жовтня пам’яті Дмитра Семки запланований турнір з вільної боротьби.

У війську служив як розвідник, проте хотів стати штурмовиком. Про це розповів побратим командир розвідувальної роти 38 окремої бригади морської піхоти Ігор Ілюшкін.

«Дмитро прийшов добровольцем у 38 бригаду й потрапив у розвідувальну роту, де я є командиром. Він був дуже незадоволений тим, що став розвідником, бо вважав, що це не дуже гостре місце. Поспілкувавшись із ним, я йому пояснив, що всі емоції, котрі він хоче отримати, він отримає. Він хотів бути штурмовиком. Ми були на чолі контрнаступу 2023 року. І кожен разу, повертаючись із завдання чи отримуючи його, він мені висловлював невдоволення, бо йому завжди здавалося, що він не в самому гострому місці сектора». 

За звитягу Дмитро Семка посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня та медаллю «Хрест свободи». У лавах 38-ї окремої бригади морської піхоти служив разом із батьком.

«Це була людина з чистим поглядом. Я вже повоював до цього, такий погляд не завжди побачиш. Люди з таким подвигом здатні на подвиг, вони не здатні зрадити. Це дуже важливо, коли заходиш у сіру зону – між нашими позиціями й позиціями противника. Кожного разу, коли туди заходить група розвідників, дуже важливо, хто з тобою поруч. Одна людина, котра може зрадити, призводить до загибелі всієї групи», – говорить про полеглого Ігор Ілюшкін.

1Побратим воїна Ігор Ілюшкін11

Захисник загинув 28 липня 2023 року разом зі своїм побратимом Богданом Бухтіяровим на Донеччині поблизу Урожайного. 

«Дмитро загинув як справжній розвідник – у сірій зоні. З групи, яка йшла з ним, усі загинули. Розвідник не боїться контакту з противником, стрілецького бою. Найбільше ми завжди боїмося міни. Дмитро загинув через прокляття розвідника – це міна ОЗМ-72. Він ніколи не ховався, таких мало. Зазвичай люди не рвуться на завдання. Він рвався, він завжди хотів іти». 

Світла пам’ять захисникові!