Загрози для Полтавщини: карта тривог 13 квітня

Ілюстративне фото. Запорізький напрямок

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Яніна Мурдза13 квітня 2024, 11:04

Відстежуємо карту тривог за повідомленнями військових.

11:30 – для Полтавщини та сусідніх областей оголосили повітряну тривогу. Повітряні Сили повідомили про загрозу застосування балістичного озброєння для цих територій.

12:09 – відбій тривоги на Полтавщині.

15:49 – на Полтавщині оголосили повітряну тривогу.

17:31 – відбій.

17:40 – на Полтавщині оголосили повітряну тривогу.

18:05 – відбій тривоги.

Останні обстріли Полтавщини

8 квітня росіяни вдарили по двоповерховому будинку під Полтавою, де мешкали близько 30 людей. Майже 100 рятувальників працювали на місці обстрілу. Наслідки ракетного удару під Полтавою ЗМІСТ публікував тут.

Через ракетний удар по Полтавській громаді 8 квітня в лікарню потрапили дев’ятеро людей, серед них чотири дитини.  У результаті ворожої атаки по цивільному будинку одна людина загинула. Станом на 10 квітня трьох дітей виписали, але вони перебувають під наглядом лікарів.

Над областю збивали «Шахеди» у ніч на 7 квітня. Сили оборони знищили 17 ворожих ударних безпілотників Shahed-131/136 у Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях.

Нагадаємо, що останнім часом росіяни зосередили свої атаки України на енергетичній інфраструктурі.

У ніч на 11 квітня росіяни обстріляли Трипільську ТЕС, яка належала державній компанії «Центренерго». Відтоді вона втратила усі 100% генерації. Улітку 2022 року Росія окупувала Вуглегірську ТЕС на Донеччині, а в березні цьогоріч знищила Зміївську ТЕС на Харківщині. Нині всі три ТЕС «Центренерго» знищені або захоплені.

Група ДТЕК на початку квітня повідомила, що через обстріли втратила 80% генеруючих потужностей. П’ять із 6 ТЕС компанії серйозно пошкоджені.