Збили дрон бійці полтавської бригади тероборони – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Альбіна Ковпак22 лютого 2024, 14:02

Бійці бригади знищили дрон-розвідник Zala на Донеччині.

Про це повідомили у 116-ї окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ 22 лютого.

Модель БпЛА під назвою Zala ворог використовує для ведення повітряної розвідки та спостереження. Воїнам на східному фронті вдалося його збити.

Нагадаємо, що дрон Zala бійці полтавської тероборони також затрофеїли у липні 2022 року на Авдіївському напрямку.Тоді безпілотний апарат «посадили» бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».

Збили дронЗбили дрон бійці полтавської тероборони

Як пише «Мілітарний», безпілотник Zala вважається однією з останніх модифікацій, яка втілює в собі найперспективніші російські технічні рішення від БПЛА Zala 421-16Е та Zala 421-16ЕМ.

В Україні ворожі війська застосовують різні типи безпілотників від Zala AERO GROUP. Zala – це не один, а ціла серія безпілотних літальних апаратів. Безпілотні мінілітаки проєктів Zala 421-04, Zala 421-08 і «421-16» здатні працювати в радіусі від 15 до 40 км, перебувати в повітрі до 2,5 годин, а маса їх цільового навантаження становить 1,5 кг.

Атаки ворожих дронів на Полтавщині

У ніч на 22 лютого Полтавщину атакували російські окупанти. У сусідніх областях також лунали вибухи. Вісім безпілотників знищили у межах Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. 

За інформацією Повітряних Сил ЗСУ, російський БпЛА в напрямку Полтави рухався територією колишнього Новосанжарського району. Також декілька груп «Шахедів» рухалися в південному, центральному та північному районах Полтавщини курсом на Сумщину. Згодом стало відомо, що ворожі БпЛА прямували на Миргород.

Натомість під час атаки наприкінці січня цьогоріч російські дрони намагалися поцілити в об’єкти критичної інфраструктури. Мобільні вогневі групи полтавської бригади тероборони збили три «Шахеди» під час атаки на область. Захисники запобігли ураженню критичної інфраструктури. У ніч на 24 січня росіяни вдарили безпілотниками по містах України. Один з них впав на території Лубенського району. 

Найбільше зусиль росіяни докладають для ураження обʼєктів у Миргородському та Кременчуцькому районах. Через це влада закликає під час тривог перебувати в укриттях й не поширювати кадрів про місця обстрілу або наслідки ударів, щоб не сприяти ворогові.