Збив ракету зенітник Дмитро з Полтавщини – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Зенітник Дмитро з Кременчука

Фото окрема президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького надала «Суспільне. Полтава»

Альбіна Ковпак24 березня 2024, 12:03

Воїн Дмитро з Кременчука з 2022 року стоїть на захисті України. Під час масованого обстрілу України 21 березня захисник за допомогою «Стінгера» знищив одну з ворожих ракет. 

Про це повідомили в Окремій президенській бригаді імені гетьмана Богдана Хмельницького. У її лавах служить військовий з Полтавщини, який збив ракету.

У ніч на 21 березня 2024 року росіяни атакували двома ракетами «Іскандер-М» ( KN-23) та Х-47М2 «Кинджал», а також 29-ма крилатими ракетами Х-101/Х-555. Ракети заходили з півночі, а основним напрямком удару був Київ.

Тоді сили ППО знищили 31 ракету, з них три – бійці президентської бригади та підпорядкованих підрозділів. Одну з цілей, яка прямувала на Київ, збив зенітник Дмитро. 

Чоловік родом з Кременчука. До мобілізації 3 квітня 2022 року він був заступником директора машинобудівного заводу. Говорить, що його мотивація – злоба на ворога. 

«Декілька ракет пішли на Рівненську область, а декілька пішли на Хмельницьку область. Їх доволі там багато було. Потім якось так сталося, що вони всі разом розвернулися і пішли на Київ. Тобто ми їх бачили, ми їх чекали. І коли перша ракета пішла, я розвернувся вслід і здійснив постріл. Нічого складного», – розповів Дмитро.

Нагадаємо, що наступного дня ворог здійснив масований обстріл України. Російська армія використала різні типи ракет і дрони для нічної атаки 22 березня. Разом з іншими областями Полтавщина потрапила під удар.

Відбиття нічної атаки українською ППО 

У ніч на 22 березня противник завдав комбінованого ракетного-авіаційного удару по об’єктах критичної інфраструктури України. Усього росіяни застосували 151 засіб повітряного нападу:

  • 63 «Шахеди» (район пусків Приморсько-Ахтарськ);
  • 12 балістичних ракет «Іскандер-М» (Белгородська область, Крим);
  • 40 крилатих ракет Х-101/Х-555 (із 13 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з акваторії Каспійського моря);
  • 5 крилатих ракет Х-22 (із 5 бомбардувальників Ту-22М3 з Ростовської області);
  • 7 аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал» (із 10 МіГ-31К з Тамбовської області);
  • 2 керовані авіаційні ракети Х-59 (із двох Су-30 (Су-34) – з тимчасово окупованої території Запорізької області);
  • 22 зенітні керовані ракети С-300/С-400 (Белгородська, Курська області).

Над відбиттям удару працювали зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та Сухопутних військ, мобільні вогневі групи, засоби радіоелектронної боротьби.