Згромадження Сестер Пресвятої родини: прикарпатцям розповіли мету та історію виникнення монастиря

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.

Як розповіла Фіртці сестра Софія яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів, Згромадження є місійного напрямку.

“Працюємо з людьми, не є закриті. Сюди приймаємо людей, або їздимо до них в школу, лікарню.

Засновницею є сестра Текля Юзефів, із села Сваричів. Вона колись хотіла йти до монастиря сестер Йосафіток. Через слабке здоров’я вона не могла там бути. Проте, мала бажання бути сестрою.

Тому парох села допоміг сестрі, щоб вони разом зробили таку спільноту, уклали правила. Так почалося існування нашого Згромадження тут, у Гошеві, в центрі села. Саме в центрі села був раніше наш монастир. Сестри працювали, в церкву ходили допомагати”.

Пізніше, ділиться монахиня, сестри мали захоронки (теперішні садочки — ред.).

“Люди приводили дітей і сестри протягом дня ними займалися. Навіть таке було, що діти могли ночувати, якщо батьки не мали можливості прийти їх забрати. Такі захоронки були у нас по різних місцях.

У Гошеві не було, був тільки головний дім і були сестри, які приходили до монастиря. Сестри закінчували час розпізнавання, новіціят і потім йшли до праці в інші міста. В багатьох містах жили.

Сестри наші тут жили після псевдособору, коли був у Львові 1946 році, коли хотіли ліквідувати Українську греко-католицьку церкву. Тоді почалися переслідування нашої церкви та сестер, які були тут у Гошеві, їх вивезли на Сибір.

Будинок у центрі села забрали та зробили туберкульозну лікарню, яка досі є на тому місці.

У 1956 році сестри вернулися і зараз маємо будинки з нашим згромадженням у Києві, Львові, Чорткові, Тернополі та в Гошеві. У Долині є ще сестри, які займаються такою різною працею.

Саме на новому місці у Гошеві монастир почали будувати у 1991 році, а закінчили — в червні 2009 році. На посвячені монастиря був владика Володимир Війтишин“.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

“Кличе кожного з нас”: монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)