(Фото – Getty Images)
0 Альона Ягольник01 серпня 2024, 10:08
Жителі області користуються різними операторами зв’язку, які напрацювали підходи до роботи під час відключень. Наприклад, станції зв’язку Vodafone переходять на резервне живлення й продовжують працювати.
Про це ЗМІСТУ 29 липня повідомила прессекретарка Vodafone Україна Вікторія Павловська.
Компанія забезпечила 100% критичних об’єктів генеруючими потужностями для утримання зв’язку протягом мінімум трьох діб у разі тривалого відключення. Окрім цього, усі базові станції забезпечені акумуляторами. Протягом останніх двох років на них встановили літій-ферумні батареї (LiFeРO4), які краще пристосовані до частих відключень.
У 2024 році компанія встановила та запланувала до монтажу 83 тис. 400 акумуляторних елементів LiFeРO4. Також збільшують кількість генераторів, до кінця року планують встановити 1 тис. 864 одиниць по всій країні.
Назвали причини зниження якості зв’язку під час відключень світла
Базові станції, контролери, комутатори та ядро мережі зв’язку потребують постійного електроживлення для нормальної роботи. Під час відключення базові станції до резервного живлення від акумуляторних батарей. Вони в середньому розраховані на 4-6 годин роботи без світла. Однак тривалість їхньої роботи залежить від кількох чинників:
- зростає навантаження у 3-4 рази. Користувачі переходять на мобільний інтернет замість домашнього Wi-Fi. Це знижує швидкість для кожного конкретного абонента і зменшує час роботи акумуляторів;
- акумулятори не завжди встигають повністю зарядитися між відключеннями. На це потрібно 8-10 годин, а електрика може бути лише на 2-3 години.
Раніше ЗМІСТ писав, що в Україні 80% трафіку припадає на інтернет через фіксовану мережу. Як говорить посадовець Міністерства цифрової трансформації України Юрій Мацик, решта – через мобільний зв’язок.
Частотний ресурс мобільних операторів обмежений, тому вони не можуть впоратися із великим навантаженням. При цьому швидко збільшити його неможливо.
Нині оператори інвестують кошти для покращення системи. Вони закуповують генератори та розбудовують нові станції, забезпечують об’єкти зв’язку новими батареями.