Коронавірус: Полтавщина увійшла до п’ятірки областей – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Джерело – zaxid.net

Альбіна Ковпак29 березня 2024, 15:03

Понад півтори тисячі українців потрапили до лікарень з COVID-19 минулого тижня. Найбільшу кількість випадків зафіксували в Хмельницькій, Чернігівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Полтавській областях.

Про стан захворюваності на коронавірус протягом 18-24 березня повідомили у Міністерстві охорони здоров’я 29 березня.

Відомо, що протягом цього періоду на Полтавщині виявили 18 хворих на COVID-19. Одна людина померла від коронавірусної хвороби. Загалом ситуація з ГРВІ в області стабілізувалася: за тиждень зареєстрували 8 тис. 889 нових хворих, що на 6% більше попереднього тижня. Показник захворюваності в області становить 657,3 на 100 тисяч, що на 26% більше базового.

Найвищий показник захворюваності на ГРВІ станом на 25 березня мали Новоселівська, Сенчанська, Щербанівська, Коломацька, Лубенська, Миргородська та Мартинівська громади.

Коронавірус

Коронавірус «Дженні» на Полтавщині

Нещодавно пацієнтів на Полтавщині виявили коронавірус «Дженні». Більшість пацієнтів з COVID-19, чиї зразки біоматеріалу досліджували в лабораторії, інфіковані цим субваріантом коронавірусу «Омікрон».

Визначення геному збудника коронавірусної хвороби в області показало, що причиною захворювання переважно став субваріант коронавірусу «Омікрон» – JN.1, який називають «Дженні».

Результати лабораторного дослідження надійшли 7 березня. Переважна більшість збудників у виділених зразках хворих на Полтавщині належать до генетичної лінії JN.1 або JN.1.4 Omicron. 

Субваріант «Дженні» виявляли в інших областях України. Ризик для населення є низьким, а вакцини, які використовують проти COVID-19, захищають від нового субваріанту.