м. Покров: фахівці ДСНС закликали аграріїв дотримуватись правил пожежної безпеки на полях – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

Основними причинами виникнення пожеж влітку є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь в пожежонебезпечний період.

З метою запобігання виникненню пожеж, 27-го серпня рятувальники 44-ої державної пожежно-рятувальної частини 7-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели інформаційну роботу, щодо дотримання правил пожежної безпеки та навчили працівників фермерського господарства правильним діям у випадку виникнення пожеж на полях під час жнив.

Надзвичайники прохали запам’ятати: випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків зернових на полях може призвести до пожеж на територіях приватних домоволодінь та лісопосадках. Пожежі завдають державі великих матеріальних та економічних збитків. А дим, який виникає внаслідок горіння та тління, завдає шкоди навколишньому середовищу.

Тож, вогнеборці нагадали співрозмовникам основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю, а саме:

  • вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками;
  • трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;
  • перед дозріванням колосових, хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
  • у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
  • не дозволяється заправляння збиральної техніки пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах;
  • суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем в полях поряд із хлібними масивами;
  • не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

По закінченню заходу надзвичайники закликали аграріїв не нехтувати правилами пожежної безпеки та нагадали номер телефону Служби порятунку «101».