Майже 90% мешканців західних областей вірять у перемогу України: якою її бачать

У перемогу у війні вірять 83% опитаних громадян.

Зокрема, від 78% жителів Сходу та Півдня країни до 87,5% жителів Західного регіону, не вірять — 11% (від 8% на Заході до 15% на Сході країни).

Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, пише Фіртка. 

Порівняно з попередніми опитуваннями очікувані терміни настання перемоги стають більш віддаленими, зазначають дослідники.

Так, згідно з даними останнього опитування, з-поміж тих, хто вірить у перемогу, 22% вважають, що вона відбудеться до кінця цього року, тоді як у лютому-березні 2023 року. Ще 50% вважали, що перемога настане до кінця 2023 року, 34,5% вважають, що вона настане через 1–2 роки (у лютому-березні 2023 року — 26%).

Що для цього знадобиться від 3 до 5 років — відповідно 17% і 7%, більш ніж 5 років — відповідно 4% і 1%, що перемога відбудеться “навряд чи за мого життя” — відповідно 0,8% і 0,4%. Більше стало тих, хто не знає, коли саме можна очікувати на перемогу (відповідно 21% і 15%)

Стосовно того, що можна вважати перемогою, відносна більшість (45,5%) тих, хто вірить у перемогу, відповідають, що перемогою можна буде вважати вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року.

Ще 23% вважатимуть перемогою знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині Росії. 11% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, 9% — вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, а 6% — припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були захоплені внаслідок повномасштабного вторгнення (після 24 лютого 2022 року).

Довідково: опитування проводили методом face-to-face лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Опитали 2 020 респондентів віком від 18 років.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити

Залишити відповідь