Мешканці ОСББ в Черкасах сортують сміття, а вторговані гроші витрачають на благоустрій | Последние новости Черкасс за сегодня

05 вересня 2021, 17:10

фото – Суспільне.Черкаси

Мешканці будинку Гагаріна, 39, що в Черкасах, сортують сміття, а на вторговані гроші облаштовують навколишню територію. Про це Суспільному розповіла голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Олена Міняйло.

Зону для сортування відходів облаштували у під’їзді за адресою Гагаріна, 39. Там встановили контейнери для використаних батарейок і паперу та відвели місце для картону.

– На поштових скриньках у нас є ящики невеликі для того, щоб люди могли складати листівки, які їм не подобаються. Трохи далі знаходяться контейнери для збирання небезпечних відходів. Ми їх також збираємо і потім відвозимо у спеціальне місце, — розповіла Олена Міняйло.

Навпроти квартир встановили контейнер для пластикових пляшок. Його придбали за півтори тисячі гривень, з бюджету ОСББ. Зі слів Олени Міняйло, якби мешканці ущільнювали пластик, відходів у контейнер вміщувалось набагато більше:

– Двірникові доводиться щодня надбирати пляшки. Він пакує це все у великі ящики, які знаходяться у нас в окремому приміщенні, а потім ми здаємо.

Зі слів жительки будинку, нині сортування відходів стало звичною справою. Цим вони займаються три роки.

– Я була на Майорці, була в Польщі. Всюди сортують, то і ми теж. Вже для нас це стало звичкою. Хоч влітку ми живемо на дачі, але і там сортуємо.

За гроші від здачі роздільного сміття на подвір’ї будинку встановили лавки, для дітей облаштували нову ігрову зону та висадили клумби.

– Елементи дитячого майданчика, лавочки, облаштування – це також частково за кошти, котрі ми отримали за відсортоване сміття. Звичайно, що і внески мешканців, і кошти об’єднання накопичені, але велика частина і коштів від відсортованого сміття, — розповіла Олена Міняйло.

Мешканка будинку пані Тетяна зазначила, що таким чином вони допомагають не лише довкіллю, а й будинку в якому живуть.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram