На Одещині демонтують резонансний радянський пам’ятник | Надзвичайні події Одесса та область

В Білгроді-Дністровському Одеської області демонтують пам’ятник Зої Космодем’янській.

Проєкт рішення щодо демонтажу з’явився днями на сайті Білгород-Дністровської міської ради, передає  інформаційне агентство «Юг.Today».

Спадок радянської епохи, навколо якого досі точаться суперечки, знаходиться на території  школи №2 Білгорода-Дністровського.

В липні поточного року у відповіді на лист громадської організації «Декомунізація.Україна» з цього приводу виконавчий комітет Білгород-Дністровської міської ради вказав, що питання щодо демонтажу пам’ятника розглядалося профспілковою організацією ЗЗСО №2, на території якої він розташований, в червні поточного року. За висновком організації, вказаний об’єкт є монументальною скульптурою, яка не має статусу пам’ятника національного або місцевого значення. Також відсутні документи та будь-які написи чи таблички, які свідчать про те, що пам’ятник носить ім’я конкретної історичної особи. Тому підстав демонтувати скульптуру профспілка не знайшла.

Зараз пам’ятником вирішили зайнятися безпосередньо у міськраді. Зазначимо, що у додатку до проєкту рішення вказано, що на поточний момент балансова вартість пам’ятника дорівнює нулю, а сам об’єкт має назву «пам’ятник Зої», тобто дійсно офіційно не прив’язаний до історичної постаті.

Але, враховуючи те, що такі самі скульптури за радянських часів встановлювалися ледь не у кожному місті, композиція є впізнаваною. І в контексті актуальних подій її знаходження на території української школи неприпустиме.

 Скульптуру планують списати «шляхом демонтажу».