На Одещині з’явився цікавий арт-об’єкт | Надзвичайні події Одесса та область

В центрі села Шевченкове Кілійської громади, що на Одещині, встановили скульптуру коня з підводою.

Про це повідомляє “Бессарабії INFORM”.

Незвична скульптура встановлена у самісінькому центрі на згадку тих часів, коли майже у кожному подвір’ї жила ця благородна тварина. Декоративний кінь має розміри справжнього, а підвода колись справді була у використанні. Її рідному селу подарувала Алла Іванівка Рожкова – шановна мешканка Шевченкового, яка дуже довго пропрацювала бібліотекарем, а зараз перебуває на заслуженому відпочинку.

Відомо, що віз був змайстрований у 55-60 роках дідом Петром Кравчиком та довго служив родині. Згодом реставрацію екологічного транспортного засобу проводив Іван Кушніренко.

Пізніше віз став непотрібним, адже не стало коня. Аби “родинна реліквія” не простоювала без діла, жінка запропонувала її старості Олександру Остапенко, аби в ній облаштували чи то клумбу, чи то використали якось з користю для села. Тоді у голови виникла ідея запрягти воза коню. На допомогу прийшли місцеві жителі, які скинулися коштами. Свої прізвища спонсори називати відмовилися, проте відомо, що загалом нова родзинка села обійшлася у понад 30 тисяч гривень. Встановлювали її також своїми зусиллями.