На Полтавщині ППО полювала на ворожі дрони та ракети

Яніна Мурдза29 березня 2024, 14:03

Ніч масованої ракетної атаки на Україну минула для Полтавщини без руйнувань та постраждалих.

Про результати роботи воїнів протиповітряної оборони повідомили в Повітряному командуванні «Схід» 29 березня. У межах своєї зони відповідальності захисники знищили майже три десятки ворожих повітряних цілей: ракет та дронів.

На Полтавщині, Дніпропетровщині та Харківщині воїни ППО вночі збили: 

  • 16 «Шахедів»;
  • 7 крилатих ракет типу Х-101/555;
  • 4 ракети типу Іскандер-К;
  • керовану авіаційну ракету Х-59.

Що загрожувало Полтавщині в ніч на 29 березня

Про загрозу ударних БПЛА для Полтавщини стало відомо 28 березня о 20:53. Військові зафіксували рух ударних БпЛА в Полтавській області у південно-західному напрямку, прямуючи до Черкащини. 

О 2:05 оголосили про небезпеку ракет для Полтавщини та сусідніх областей. Близько 4 ранку Повітряні Сили повідомили про пуски крилатих ракет з літаків Ту-95МС, що летіли в напрямку Полтавщини з боку Харківщини та Сумщини. Частина з них продовжила рух на Черкащину й далі в південно-західному напрямку.

О 4:41 з’явилася інформація про керовану авіаційну ракету через Харківщину в напрямку Полтавщини, яка рухалася в напрямку Миргорода. Близько 5 ранку сповістили про небезпеку балістики з Криму, яка рухається в напрямку на Кременчук. Також місту загрожували ударні БпЛА, зокрема з Кіровоградщини.

За даними Полтавської ОВА, влучань або руйнувань на території області внаслідок повітряного нападу не фіксували. Жертв та постраждалих також немає.

Усього в ніч на 29 березня ворог завдав ракетного-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України, застосувавши різні типи ракет та ударні БпЛА. З 99 повітряних цілей українські захисники знищили 84.

результати роботи ППОРезультати роботи ППО