На Полтавщині прогнозують грози – Новости Полтавы и области

Cиноптик Наталка Діденко попередила про шквали і град, може стрибати артеріальний тиск. У середу очікуються грози, а також в деяких областях різко похолодає через холодні атмосферних фронти північного циклону.

Про це вона повідомила в Telegram.

Атмосферні фронти циклону Luciano принесуть у північні і центральні області країни дощі з грозами, зачеплять вони ще й частину Одеської області.

“Контрасти в зоні фронтів значні, тому звертайте увагу – при грозах можливі шквал та град”, – попередила синоптик.

Із західної частини фронт зміститься і затримається хіба що сьогодні ввечері і трохи найближчої ночі, завтра вдень там вже – без опадів. Суха погода в середу також переважатиме на сході і в більшості південних областей та в Криму.

Температура повітря за фронтом знизиться, адже він холодний, і складе на заході, півночі та в Вінницькій області 21-27 градусів. На решті території ще триватиме спека, 28-33 градуси.

“Візьміть до уваги, що в зв’язку з проходженням атмосферних фронтів і значними стрибками температури повітря може “стрибати” артеріальний тиск, існує ймовірність мігрені, сонливості, зниження працездатності”, – додала Діденко.

У майбутньому від погоди будуть нові сюрпризи

  • Останніми роками погода дедалі більше “бунтує” проти людства – аномальна спека, урагани, потопи, несподіваний сніг серед літа, та ще й в теплих країнах. Кліматологи це пов’язують насамперед із діяльністю людини. Член Міжурядової групи експертів із питань клімату (при ООН) Світлана Краковська каже, що такі капризи погоди пов’язані з таненням льодовиків.
  • В Україні поточне літо ставить рекорд за рекордом у сенсі високої температури. Завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух зазначає, що на нас чекають нові хвилі спеки.
  • Тим часом вчені розглядають три сценарії, за якими змінюватиметься погода у світі. За найімовірнішого Україну очікують посухи та сезонні потопи. Кліматоло

погода, прогноз, дощ


Источник