Обладнання для «Захисту України»: ситуація на Полтавщині

Ілюстративне фото

Джерело – armyinform.com.ua

Альбіна Ковпак16 січня 2024, 15:01

Обласний департамент провів дослідження і виявив, що достатню кількість макетів та навчального обладнання для уроків «Захисту України» мають дві громади – Полтавська та Кременчуцька. 

Про обладнання для «Захисту України» 16 січня під час брифінгу в Полтавській ОВА повідомив директор обласного Департаменту освіти і науки Євген Кончаковський.

Нещодавно департамент разом з Управлінням Державної служби якості освіти на Полтавщині перевіряв облаштування кабінетів та кваліфікації викладачів «Захисту України». Фахівці виявили, що достатньо забезпечені обладнанням для уроків дві з 60 громад області. 

Натомість учителя, який пройшов спеціальну підготовку за фахом «Захисту України» має одна громада – Лубенська. Педагоги шкіл та профтехів інших громад пройшли короткострокові курси, аби мати право викладати цей предмет. 

Реформа «Захисту України» на Полтавщині

У 2022 році стало відомо, що через неякісне викладання предмета «Захист України» у школах Полтавщини поводженню зі зброєю дітей навчають військові. Причиною стали недостатній кваліфікаційний рівень вчителів та відсутність необхідного спорядження у школах.

«Військово-патріотичне виховання молоді Полтавщини є одним із завдань Полтавського обласного ТЦК та СП. На жаль, на сьогодні, рівень викладання предмета “Захист України” не відповідає визначеному стандарту освіти. Цьому причина і слабке кадрове забезпечення, і недостатнє матеріальне оснащення – відсутність тирів, навчальної зброї, смуг перешкод, обладнаних класів тощо», – писали в обласному військкоматі.

Зауваження військових абсолютно зрозумілі. Головний освітянин області Євген Кончаковський каже, що їхня претензія полягає у забезпеченні і кваліфікації людей, які мають викладати цей предмет.

Аби зробити викладання «Захисту України» якіснішим, наприкінці грудня 2023 року уряд виділив кошти. Їх спрямують на закупівлю навчального обладнання для «Захисту України» та підвищення кваліфікації викладачів з Полтавщини та інших областей.

Усього для покращення якості викладання предмету з держбюджету виділили 1 млрд 745 млн грн. З них понад 88 мільйонів гривень розподілили на Полтавщину. За словами Євгена Кончаковського, нині невідомо про умови, за яких освітні заклади зможуть отримати гроші. Наприкінці січня вимоги офіційно оприлюднять. Пізніше кошти передадуть місцевим бюджетам.