Паркан-жалюзі та паркан ранчо: популярні рішення для огородження території

На ринку існує безліч рішень для огородження ділянки. Мабуть, найстильнішими й найсучаснішими варіантами можна назвати паркан-жалюзі та паркан ранчо. Кожна огорожа закохує в себе своїм класним дизайном, а також відмінними технічними характеристиками. Який варіант краще вибрати? Щоб це зрозуміти, порівняємо обидва рішення.

Плюси й мінуси паркану-жалюзі

Паркан-жалюзі виготовляють із профільованих металевих ламелей. Вони розташовуються під кутом, що й обумовлює їхній незвичайний зовнішній вигляд. Також завдяки цьому на ділянку легко проникають сонячні промені й вільно проходить повітря (що актуально, якщо вздовж паркану висаджено квіти й кущі). У компанії «BUDMAT» можна придбати такий паркан в Івано Франківську https://bud-materialy.com.ua/parkan/ за вигідною ціною.

Здалеку паркан-жалюзі здається непроникним: побачити що-небудь можна тільки в тому випадку, якщо підійти впритул. Зате власники ділянки можуть непомітно дивитися зсередини, що відбувається на вулиці.

Основні плюси паркану-ранчо:

  • міцні та надійні металеві ламелі;
  • хороша стійкість від впливу корозії;
  • проста і швидка збірка;
  • величезний термін служби;
  • різноманітна колірна гамма.

З мінусів можна відзначити один невеликий нюанс: через кутове розташування ламелей під парканом завжди буде стікати вода. Ця проблема легко вирішується завдяки дренажній системі або невеликій канавці.

Паркан ранчо

Паркан ранчо теж виготовляється з металевих ламелей, тільки вони розташовуються не під кутом, а прямо. Відстань між ними можна регулювати, тим самим створивши унікальний дизайн огорожі.

Чим приваблює паркан ранчо, так це двома модифікаціями. На вибір вам пропонується дві його варіації:

  • односторонній — ламелі виставляються з одного боку, через них легко проникає повітря і сонячні промені;
  • двосторонній — ламелі монтуються з двох сторін, тому ваша ділянка повністю захована від сторонніх очей.

Перший варіант використовують, якщо під парканом планується висаджувати культурні рослини, а другий — для максимальної скритності та безпеки. Колірна гамма у паркану ранчо широка, тож ви можете вибрати будь-який відтінок. Міцність і надійність у такої огорожі теж на висоті.

Недоліки стосуються тільки конструктивних особливостей. Якщо це односторонній паркан ранчо, то він підходить лише для розмітки території й не забезпечить належного захисту. А двостороння огорожа захищає від сторонніх очей, але не пропускає повітря і сонячні промені. Тому вибір робіть на свій розсуд — залежно від цілей, які ви переслідуєте.