Під Одесою фермери скидали у лиман нітрати та нечистоти з підприємства (фото) — Одеса

Порушення зафіксували на Хаджибейському лимані на території села Маринівка Усатівської сільської громади Одеського району.

Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

До інспекції звернулися представники громадської організації з захисту прав дітей-сиріт і інвалідів ім. Тетяни Макарової «За право жити». Вони повідомили про факт скиду забруднюючих речовин у Хаджибейський лиман.

Інспектори провели обстеження території лиману, а також плавневої системи водойми.  Під час перевірки вони виявили відведену поліетиленову трубу діаметром приблизно 150 мм, з якої здійснюється скид зворотних вод у плавні водойми.

Лабораторні дослідження проб води показали присутність у воді завислих речовин, загального заліза, азоту амонійного, нітратів, нітритів та фосфатів.

Інспектори також встановили, що скидання нечистот пов’язане із діяльністю ферми, яка розташована  на відстані 50-60 м від узрізу води Хаджибейського лиману.

Матеріали по справі направлено до правоохоронних органів з метою долучення до кримінального провадження, за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, – зазначили у Держекоінспекції.