Постачальник не продає дешевший газ «Полтаватеплоенерго»

Зруйнована ТЕЦ у КременчуціЗруйнована ТЕЦ у Кременчуці

(Фото – «Цензор»)

Анастасія Добряк16 січня 2024, 16:01

«Нафтогаз Трейдинг» готові укласти нову угоду з «Полтаватеплоенерго», щоб продавати газ дешевше. Для цього комунальникам пропонують піти назустріч й погодитися вирішувати майбутнє боргів «Кременчуцької ТЕЦ», але вони з цим не погоджуються.

Про це відомо з офіційної позиції «Нафтогаз Трейдингу» та Звернення депутатів Полтавської обласної ради щодо цієї проблеми. Останнє підтримали 65 депутатів.

Чому Полтава більше не може купувати газ дешевше

Щоб купувати газ дешевше, «Полтаватеплоенерго» мають укласти нову угоду з «Нафтогаз трейдингом» на 2024 рік. Попередній договір діяв до 31 грудня 2023 року.

Згідно з умовами договору, «Полтаватеплоенерго» до кінця минулого року мало врегулювати питання боргів за спожитий газ або повернути майновий комплекс в управління ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ». Цього не зробили, тож дію угоди зупинили.

Комунальне підприємство автоматично стало споживачем постачальника останньої надії. Новий договір підписувати з полтавськими комунальниками не хочуть, поки не вирішать питання з боргами Кременчуцької ТЕЦ.

«”Нафтогаз Трейдинг” неодноразово зверталася до керівництва “Полтаватеплоенерго”, нагадуючи про необхідність врегулювання заборгованості за природний газ «Кременчуцької ТЕЦ». Цього вимагає стаття 22 Закону України “Про теплопостачання”. Без врегулювання зазначених питань підписання нового договору йтиме усупереч чинному законодавству», – пише газопостачальна компанія.

Реакція «Полтаватеплоенерго» та влади

Комунальники написали Полтавській обласній раді щодо опалювального періоду в Кременчуці. Генеральний директор підприємства Олександр Олексенко пояснив депутатам у чому проблема договірних відносин з газопостачальником.

«Полтаватеплоенерго» Олексенко назвав заручником ситуації, коли разом з майном Кременчуцької ТЕЦ вони отримали й борги за газ попереднього виробника теплової енергії (ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ»).

Кременчуцька ТЕЦРуйнування на Кременчуцькій ТЕЦ унаслідок обстрілів у 2022 році Фото – Полтавська ОВА

Через це підприємство не має договорів із газопостачальником і змушене купувати ресурс  у постачальника останньої надії за понад 22 грн за м3. Раніше тариф не перевищував семи гривень за кубометр.

Полтавська обласна рада вирішила, що має проголосувати за до Уряду та народних депутатів України від Полтавщини. У ньому депутати просять:

  • вирішити питання передачі «Кременчуцької ТЕЦ» у державну власність;
  • сприяти укладанню договору на постачання природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»;
  • перенести фінансування з державного фонду ліквідації наслідків збройної агресії проєкту «Будівництво квартальної котельні по проспекту Свободи, 8 в м. Кременчук» на 2024 рік.

Звернення затвердили 16 січня, надалі очікуватимуть відповіді державної влади. Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін пише, що нині в Кременчуці є опалення і найважливіше, щоб так і лишалося протягом усього зимового періоду. За його словами, наразі тривають консультації з Міноборони та Мінінфраструктури й створена робоча група, що опікується цією проблемою.