У Кобеляках почнуть збирати сортоване сміття – Новости Полтавы и области

Директор комунального підприємства «Водоканал Плюс» у Кобеляках Сергій Ткаченко повідомив про наміри збирати сортоване сміття. Зараз міські відходи відвозять на полігон у Горішні Плавні.

 

Про це редакції «ЕХО» розповів директор комунального підприємства «Водоканал Плюс» Сергій Ткаченко. Також від повідомив, що зараз міські відходи відвозять на полігон у Горішні Плавні.

Заради справедливості потрібно відзначити, що перший досвід збору сортованого сміття в Кобеляках існує ще з 2019 року.

Тоді, восени 2019-го, підприємець Руслан Будаков, одним із напрямків діяльності якого є приймання втор сировини, за власний кошти виготовив і встановив кілька контейнерів для окремого збору жерстяних бляшанок, скляних пляшок і пластику. З того часу минули вже майже чотири роки. Контейнери Будакова функціонують і до сьогодні.

Також потрібно відзначити, що колишні кобеляцькі посадовці так і не спромоглися підтримати приватну ініціативу або започаткувати альтернативний проект.

Та ось у квітні 2023-го до редакції надійшла інформація про те, що комунальне підприємство «Водоканал Плюс» за власний кошт придбало кілька контейнерів для збору паперу і пластику.

Директор комунального підприємства Сергій Ткаченко, до якого ми звернулися за коментарем, підтвердив придбання. І сказав, що контейнери будуть встановлені на вулицях Кобеляк одразу після того, як міськвиконком прийме відповідне рішення.

Користуючись нагодою, ми попрохали Сергія Ткаченка відповісти на кілька запитань, що хвилюють наших читачів. Ці питання люди задавили коментарях на редакційному сайті і в соцмережах.

Зокрема, у одній із редакційних публікацій по темі поводження із твердими побутовими відходами йшлося про те, що вартість приймання твердих побутових відходів, вивезених  із  Кобеляк на полігон у Горішні Плавні, становитиме 82 гривні. Люди цікавилися аргументацією такого тарифу і запитували,  куди зараз комунальники вивозять відходи із контейнерів.

Сергій Ткаченко повідомив, що відходи із контейнерів вивозять у Горішіні Плавні на підприємство «Спецеко». 82 гривні за приймання кубометра відходів — це тариф, встановлений згаданим підприємством і затверджений міською владою Горішніх Плавнів. За словами Ткаченка, цей тариф діє із 2021 року.

Ми перевірили. Так, на сайті підприємства «Спецеко» є перелік тарифів на збір, вивезення і приймання  як твердих, так і рідких відходів. Він не змінювався  з 2021 року.

Ціни там дійсно високі. Так, вивезення і захоронення ремонтних відходів коштує більше 500 гривень за кубометр. Детальніше із цінами «Спецеко» можна ознайомитися за посиланням http://www.speceko.pl.ua/tarifi-ta-poslugi/.

Також Сергій Ткаченко повідомив, що кобеляцькі комунальники можуть надавати послуги з подрібнення гілок. Тариф на подрібнення гілок для населення 808 гривень за годину. А спеціальний пристрій, що здійснює цю операцію, працює на міських вулицях щодня. Частину отриманої щепи складують на подвір’ї підприємства, а потім передають малозабезпеченим верствам населення для використання в якості твердого палива. Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

сортування сміття, Кобеляки


Источник