Ґраймс сказала, що пишається білою культурою. Її назвали нацисткою

Початок нового року співачка Ґраймс провела у суперечках у Твіттері/Х, де її назвали нацисткою. Розповідаємо, що сталося і як вона відповіла на звинувачення.

Конфлікт розпочався з того, що співачка полайкала нацистські меми, на що звернули увагу користувачі. 31 грудня Ґраймс опублікувала коментар щодо ситуації. Чим зробила гірше.

«Мене називають нацисткою, тому що я захоплена й пишаюся білою культурою. Але щодня я з любов’ю думаю про брунатного короля Кіра Великого, який заснував першу в історії імперію, і японську ікону Мурасакі Сікібу, яка написала перший роман. 

Що було б, якби люди просто любили одне одного? Історія вчить нас, що всі ми були та завжди будемо великими»

Після цього зав’язалася суперечка. Один із користувачів назвав Ґраймс «білою расисткою», на що вона відповіла, що підтримує усіх людей, «тому що люди неймовірні»

Інший залишив коментар:

«Я правильно розумію: ви не тільки концептуалізуєте білу культуру, не згадуючи всі види насильства, історично з нею пов’язані, але й пишаєтеся цим?»

Ґраймс відповіла:

«Усі культури брали участь у жахливих речах, індустріалізація рабства є, мабуть, найгіршою і, мабуть, причиною занепаду всіх імперій до цієї. Це не означає, що серед нас є великі люди в минулому і зараз. 

Що ви скажете про африканську работоргівлю слов’янами? Удавати, що білі завжди всім керували — це расизм. Усі люди зробили свій внесок у наше найгірше та найкраще»

Співачку спробували засоромити за такі заяви в контексті її материнства. У відповідь на це Ґраймс написала:

«Я хочу, щоб мої діти були сміливими і думали про всіх людей, а не лише про себе. Тому для мене нормально це казати. Західна історія ігнорує своє походження. Думка про те, що білі люди важливіші, може існувати тільки якщо ви ігноруєте історію»

Ознайомитися з усією перепискою між Ґраймс і користувачами Твіттера можна за посиланням. Щодо творчих новин, то наразі остання пісня за участі співачки вийшла в листопаді 2023 року — це Nothing Lasts Forever від Sevdaliza.