Львівська лікарня виплатить майже 4 млн грн компенсації через смерть пацієнта

Завідувачка отоларингологічного відділення Марта Соколовська, з чиєї вини загинув хворий, уникла покарання через закінчення строку давності справи

Галицький районний суд Львова зобов’язав львівську лікарню виплатити майже 4 млн грн компенсації родичам через смерть пацієнта. Окрім того, завідувачку отоларингологічного відділення цієї лікарні Марту Соколовську визнали винною у смерті чоловіка та засудили до двох років обмеження волі, проте покарання лікарка уникла, через закінчення строку давності справи, йдеться у вироку, оприлюдненому у Єдиному державному судовому реєстрі у четвер, 27 лютого.

З матеріалів справи відомо, що пацієнт звернувся до Марти Соколовської у грудні 2016 року через ускладнене дихання. Лікарка призначила чоловікові операцію, під час якої йому мали виправити викривлену перегородку носа. При цьому вона не провела діагностики стану хворого перед операцією, та не врахувала, що у нього було гостре запалення слизової оболонки приносових пазух. Через запалення операція спровокувала у пацієнта вірусно-бактеріальну інфекцію.