На річках і водосховищах Полтавщини заборонять вилов риби

Ілюстративне фото

Фото з відкритих джерел

Яніна Мурдза02 квітня 2024, 12:04

Обмеження вилову риби стартує на Полтавщині з 8 квітня.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції Центрального округу 2 квітня. Нерестова заборона на вилов матиме різні терміни для водосховищ і річок. Це пов’язано з особливостями періодів розмноження риби.

Заборона на вилов риби на Полтавщині діятиме:

  • на Кременчуцькому водосховищі – з 8 квітня до 16 червня;
  • на Кам’янському водосховищі – з 8 квітня до 16 червня;
  • у річках та їхніх частинах та в руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами з 1 квітня до 20 травня;
  • у придаткових водоймах річок – з 1 квітня до 30 червня.

Нагадаємо, що з браконьєрських сіток на Полтавщині вилучили понад 200 кг мертвої й пошкодженої риби.

Незаконний вилов риби на Полтавщині

13 сіток із ліски загальною довжиною майже кілометр виявили екоінспектори й поліція під час рейдів водосховищами на території Полтавщини.

Браконьєрські сітки знайшли у водах Кременчуцького та Кам’янського водосховищ 23 березня. Частину виявленої в них риби з ознаками життя випустили, а мертву й пошкоджену передали на продаж. Гроші від реалізації 227 кг риби підуть до бюджету.

За підрахунками фахівців, незаконний вилов риби сітками заподіяв шкоди державі на майже 1,5 млн грн. Матеріали справи передали правоохоронцям.

Незадовго до цього в браконьєрів на Полтавщині забрали майже 4 км сіток, якими вони ловили рибу.

Заборонені знаряддя лову знайшли під час рейду 21 березня в межах акваторії Сулинського заказника. Фахівці забрали 57 сіток загальною довжиною майже 4 км. У них перебували понад 100 кг риби різних видів. Сітки опломбували та передали на зберігання до Полтавського рибоохоронного патруля.

Загалом від початку року в акваторії Сулинського заказника вже забрали з водойми 108 заборонених знарядь лову, з яких випустили понад  400 кг риби.

У лютому 2024 року правоохоронці виявили чоловіка, який перевозив мотоциклом близько 100 кг свіжовиловленої риби та 8 браконьєрських сіток довжиною близько 600 м. Мотоцикл, рибу та сітки вилучили. За попередньою оцінкою фахівців, чоловік завдав збитків державі на 1 млн 800 тис. грн. Наразі триває досудове розслідування через незаконне зайняття рибним добувним промислом.

Залишити відповідь