Лелека Грицько та Одарка на Полтавщині: меми про птахів

Альбіна Ковпак02 квітня 2024, 12:04

Чорногузи Грицько та Одарка живуть у Леляках на Полтавщині. Нещодавно лелеки повернулися у рідне село після зими, а місцеві науковці відновили онлайн-трансляцію з їхнього гнізда. Згодом птахи стали відомими не тільки на Полтавщині, а й у всій Україні.

Користувачі соцмереж спостерігають за життям чорногузів, коментують та створюють меми про буденне життя птахів. Дивіться їх у матеріалі ЗМІСТу.

Лелека ГрицькоЛелека ГрицькоЛелека ГрицькоЛелека ГрицькоЛелека ГрицькоЛелека ГрицькоЛелека Грицько

Лелека Грицько: спостереження за пташиною родиною

Кілька років тому лелека Грицько та його родина оселилася у Леляках. Для цього науковці природного парку «Пирятинський» встановили штучну платформу, на якій лелеки сформували гніздо. Камеру відразу встановити не вдалося через початок повномасштабної війни. Прилади для спостереження перебували в Салтівці, тому їх привезли й встановили після звільнення Харківщини.

11 травня торік після повернення птахів науковці відновили пряму трансляцію. Зібраний відеоматеріал використають науковці та студенти кафедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка для вивчення гніздової поведінки лелек.

У червні трансляцію з гнізда лелеки Грицька вимкнули за рекомендацію Служби Безпеки України, а натомість почали викладати короткі відео з життя птахів.

Цього року науковці змінили напрямок огляду камери на північний. Це необхідно для того, щоб у поле зору не потрапляла міжміська автомобільна дорога. Першим до гнізда прилетів лелека Грицько, а за кілька днів – Одарка.

Нагадаємо, що науковці, які робили відеотрансляцію життя родини лелек, також запустили новий стрім із годівниці для птахів. Проєкт реалізує Національний природний парк «Пирятинський».

Також додамо, що у вольєрному господарстві в Іскрівському лісництві ДП «Полтавське лісове господарство»  мешкає 25 свиней. Кабанів годують щодня. Влітку їм дають траву, кукурудзу, коренеплоди. Ставлять солонці, додають вітаміни та постійно наповнюють поїлки. Також є купальні, які постійно поповнюють водою. Про те, як розводять поголів’я диких кабанів читайте тут.