Попит на відродження українських традицій серед черкащан значно зріс, – очільниця облцентру народної творчості | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

18 січня 2023, 15:55

Очільниця Черкаського обласного центру народної творчості Таміла Іванова розповідає, що у 2022 році серед жителів області значно зріс попит на різноманітні заходи, які вони проводять. Тому цьогоріч в ОЦНТ планують працювати ще інтенсивніше.

– Наше завдання – не лише відновлювати різноманітні українські традиції, а й популяризувати їх серед молоді. Так, упродовж минулого року ми перевели всі свої заходи в онлайн-формат і постійно залучаємо учнівські та молодіжні колективи. Люди активно долучаються і просять нас проводити їх більше. Тож не минає і тижня, щоб ми не влаштовували якусь онлайн-подію, – додає директорка ОЦНТ.

Серед заходів Центр пропонує різноманітні концерти, конкурси, виставки, огляди, майстер-класи та фестивалі від фольклорних до театральних та хореографічних. З початком війни започаткували програму “Культурний фронт” – доробки культармійців області для захисників.

За анонсами можна слідкувати на офіційній сторінці закладу (Черкаський обласний центр народної творчості – ОЦНТ).

Зараз триває “УЗВАР-фест” – обласна Різдвяна етнорозвідка. До нього можуть долучитися всі охочі. Потрібно лише зняти на відео народну пісню, колядку чи щедрівку, яка може не така популярна на загальнонаціональному рівні, однак здавна передається поколіннями у вашій родині чи популярна у громаді. Найкращі будуть опубліковані на сторінці закладу. Таким чином Центр народної творчості хоче продемонструвати унікальність та багатогранність фольклорних традицій Черкащини.

– В такий важкий час особливо важливо пам’ятати, хто ми, яка в нас історія, які звичаї й традиції та передати ці знання нащадкам, – підсумовує Таміла Іванова.

За інформацією пресслужби Черкаської облради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram