Протезне підприємство в Полтаві віддають під приватизацію

Фото – Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

Альбіна Ковпак27 березня 2024, 18:03

На шляху до приватизації – Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, яке близько чотирьох років тому почали реорганізовувати.

Про це 27 березня повідомили у Фонді держмайна України в Полтавській області.

Протезне підприємство знаходиться на вул. Монастирській, 10 у Полтаві. Його планують віддати під приватизацію. Керівництво ФДМУ та директор підприємства обговорили наявний стан підготовки до приватизації та визначили подальші кроки спільної роботи, тож деталі стануть відомі згодом.

Що відомо про протезне підприємство в Полтаві

Рішенням Уряду у 2020 році розпочали передачу майна протезно-ортопедичного підприємства від Міністерства соцполітики України до Фонду державного майна. У межах реорганізації підприємство перетворюють з казенного на комерційне.

Торік стало відомо, що Полтавська обласна військова адміністрація звернулася до облради щодо завершення процедури реорганізації протезно-ортопедичного підприємства. Після цього майновий комплекс заводу хочуть взяти на баланс області.

Після реформування на базі підприємства може запрацювати реабілітаційне відділення й надавати послуги в межах договору з Національною службою здоров’я України. Заклад має стаціонар первинного та складного протезування та реабілітації. Нині керівництво заводу працює над новим статутом, створенням стратегії розвитку підприємства та розширення послуг.

Експериментальне протезно-ортопедичне підприємство в Полтаві спеціалізується на виготовленні ортопедичного взуття, устілок, ортезів та протезів різного призначення. На час реорганізації виготовлення продукції не мають припиняти. 

Безкоштовне протезування на Полтавщині: шлях пацієнта до відновлення

Молодий військовий Дмитро втратив ногу під час штурму Кліщіївки. Це було пів року тому, а зараз він завершує протезування в Полтаві й заново вчиться ходити.

Шлях його боротьби, поранення та відновлення – унікальний, проте подібних історій, породжених роками війни, можуть бути тисячі. Щодня ці люди борються за те, щоб повернути собі бодай частину попереднього життя. 

На Полтавщині протезуванням займаються кілька підприємств, найбільше з яких – державний завод у Полтаві. Нещодавно він завершив процедуру реорганізації й готується до розширення переліку послуг.

Отримати протез на підприємстві можна коштом держави. Військовослужбовцям завод забезпечує повний курс протезування з реабілітацією у стаціонарі безоплатно.

ЗМІСТ дослідив тему протезування на Полтавщині та побував на підприємстві, щоб розповісти про процес, необхідні документи та місця звернення для отримання протеза.