Ремонт памʼятників у Полтаві за пів мільйона гривень – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Памʼятник полтавській галушці

Фото ЗМІСТу

Анастасія Добряк17 квітня 2024, 10:04

Найбільше коштів наразі потребує пам’ятник письменнику Миколі Гоголю, де руйнується граніт.

Про ремонт памʼятників у Полтаві та планову потребу 16 квітня повідомив керівник «Декоративних культур» Ігор Ляшко під час депутатської містобудівної комісії.

Бюджетний запит на ремонт пам’ятників:

  • 340 тис. грн – на заміну граніту памʼятника Миколі Гоголю;
  • 162 тис. грн – на оновлення вигляду Білої альтанки;
  • 36 тис. грн – на ремонт памʼятника полтавській галушці.

Біла альтанка в Полтаві. Ремонт памʼятників у ПолтавіБіла альтанка в Полтаві. Ремонт памʼятників планується у 2024 роціПамʼятник Миколі Гоголю. Ремонт памʼятників у ПолтавіПамʼятник Миколі Гоголю

Депутатська містобудівна комісія рекомендувала виділити кошти на оновлення памʼяток. Депутатський корпус, як зрозуміло з обговорення комісії, схиляється до того, що ці витрати будуть ефективними. Як аргумент використовують те, що в Полтаві мешкають родини військових, а також захисники приїздять у відпустки.

Додамо, що на запуск та роботу трьох фонтанів у Полтаві потрібно також 950 тисяч гривень.

У Полтаві планують запуск трьох фонтанів. Послуги з прибирання та очищення басейнів, технічного обслуговування внутрішніх мереж фонтанів оцінили у 280 тис. грн. Ще два фонтани з трьох потребують ремонтів чаші. Якщо водограй на вул. 1100-річчя Полтави ремонтували раніше, то решта потребує додаткових робіт.

Щодо фонтану «Єдність» на Майдані Незалежності. Ігор Ляшко каже, Управління капітального будівництва надало комунальникам рекомендацію провести експертні дослідження, щоб визначити його стан. Наразі відомо, що найновіший фонтан в Полтаві, що коштував місту приблизно мільйон доларів, працювати не може.