Цьогоріч у Полтаві раніше завершують сезон посадки дерев

Комунальниці саджають дерева у 2023 році

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза17 квітня 2024, 10:04

Через ранню весну комунальники майже завершили висаджування дерев і кущів у Полтаві.

Про посадку дерев ЗМІСТу розповів головний інженер «Декоративних культур» Сергій Луценко 16 квітня. За його словами, потепління значно скоротило сезон оновлення насаджень цьогоріч:

«Весняну посадку майже закінчили. Дуже рання весна, бруньки почали розкриватися. Ще минулого тижня ми активно працювали. Будь-яка посаджена рослина, коли вже є листя, перебуватиме в шоковому стані й перехворіє. Весняний період дуже короткий по посадці».

Більш тривалим є осінній сезон. Посадку розпочинають тоді, коли рослина, скинувши листя, переходить у стадію спокою. Дерево пересаджують і до весни коріння встигає набрати вологи.

висадка дерев ПолтаваПолтавські комунальники саджають дерева навесні 2023 рокупосадка дерев. ПолтаваПолтавські комунальники саджають дерева навесні 2023 року

Цієї весни у Полтаві запланували висадити майже 400 дерев на 23 локаціях. Це парки, сквери та вулиці міста. Роботи розпочали у березні, а завершують у середині квітня. Місця оновлення зелених насаджень у Полтаві ЗМІСТ публікував тут.

Зокрема 20 дерев висадили на вул. Європейській. Серед насаджень є тополя, клен та горобина. 

Минулої весни ЗМІСТу вдалося зазирнути у процес висадження нових дерев «Декоративними культурами». На календарі було 30 березня, але на Соборному майдані – тільки 2 градуси тепла. Шестеро комунальниць із лопатами очікували катальпу, яку їм підвезуть тракторист і дядько Вова. Завдання – висадити 17 дерев.

Одразу визначають, чи можна тут копати, щоб не пошкодити водопровід чи каналізацію. Щойно знайшли місця, комунальниці стають до роботи. Потрібно підготувати 17 ям, де з’являться клени, сакури та катальпи. Викопати яму діаметром та глибиною з метр – доволі складна справа, але жінки звикли. Репортаж читайте за посилання.