Штрафи для тих, хто не пропускає “швидку”, хочуть збільшити у Верховній Раді: новий закон | |
У Верховній Раді планують посилити штрафи для водіїв, які не пропускають “швидку”, ДСНС, поліцію з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний”.
У Верховній раді зареєстровано проект закону №11111, який передбачає, що водії отримають штраф в розмірі 17 до 25,5 тисяч гривень та позбавлення права керування авто на строк від шести місяців до одного року у випадку ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями.
Таке ж покарання можна отримати якщо не надати перевагу маршрутним транспортним засобам або транспортним засобам, що задіянні для перевезення груп дітей, також за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а ще за порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.
У випадку коли вище зазначені порушення спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю фізичних осіб, водій отримає покарання штрафом в розмірі від 34 до 51 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.
Чому хочуть посилити штрафи?
У документі йдеться про те, що наразі штрафи за ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, занадто малі.
Водій, який не пропустив “швидку”, заплатить лише 680 гривень, а у машині швидкої допомоги, хтось може втратити життя, якщо доведеться, наприклад, стояти у пробці або когось об’їжджати.
Крім того, у США та країнах ЄС вже давно введені високі штрафи за такі порушення. Таким чином, спеціальний транспорт швидко доїжджає до місця події/призначення, а шкільні автобуси менше ризикують стати учасником ДТП.
Нагадуємо, раніше ми повідомляли, коли водій-порушник може розраховувати на усне зауваження замість штрафу. Також ми писали про топ-10 правил безпеки для водіїв двоколісного транспорту.