Ситуація на кордоні з білоруссю. Прямої загрози нападу нема | Журнал Житомира

  • Фото: tsn.ua
  • 13 березня, 2024 14:29

У Житомирській області продовжуються роботи з укріплення кордону з республікою білорусь. Наразі прямої загрози вторгнення з її території немає.

Про це в ефірі «Суспільне. Студія» розповів очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Він зазначає, що встановлення фортифікаційних споруд на кордоні з Білоруссю почалось у березні 2022 року. Саме тоді почали розбудовувати глибокоешелоновану систему оборони Житомирщини та північного кордону України.

«Ми весь час удосконалюємо лінію захисту. Це і залізобетонні конструкції, протитанкові рови, це так звані “зуби дракону”, пастки. Про все казати не можу. Моя головна задача — убезпечити наших громадян від потенційного нападника із півночі країни», — наголосив пан Віталій.

Він каже, що Житомиська ОВА слідкує за ситуацією в білорусі, і на сьогодні прямої загрози вторгнення нема.

Протяжність кордону з Білоруссю, який проходить територією Житомирщини, складає 251 кілометр. Робота зі зведення захисту координують виключно військові. Зараз проводяться підготовчі роботи до встановлення залізобетонних споруд.

За словами Бунечка, наразі немає активних робіт зі встановлення бетонних конструкцій через різні фактори.

«Це і у зв’язку зі зміною погоди, зі снігом і болотистою землею, і зараз ці конструкції виготовляються в різних областях. Тому там де неможливо наразі вести будівельні роботи. Ведемо підготовку: вирубаємо ліс, копаємо рви, ведемо розвідки, в т.ч. геологічну, щоб ставити бетонні споруди. Але за тиждень – два ми почнемо активну роботу», — каже він.

Керівник Житомирської ОВА додає, що робота централізована і координується Генеральним штабом Збройних сил України. Зараз всі 2000 кілометрів кордону України, де потрібно зводити фортифікаційні споруди, об’єднуються в єдину лінію захисту. Фінансуються роботи з державного бюджету.

«На початку війни вся лінія захисту практично повністю будувалася за рахунок місцевих, обласного бюджетів, волонтерства. Сьогодні лінія оборони будується виключно коштом державного бюджету. А будують звичайні будівельники і підрядні організації. Ми сплатили аванси для наших підрядних організацій. Під час будівництва використовуємо техніку громад Житомирщини», — зазначив Віталій Бунечко.

Раніше Журнал Житомира писав про оголошену білоруссю контртерористичну операцію.