У Черкасах продовжили термін повноважень органів самоорганізації населення | Последние новости Черкасс за сегодня

03 вересня 2021, 10:05

Депутати міської ради продовжили термін повноважень органам самоорганізації населення міста Черкаси до 31 грудня 2021 року. Попередній термін був визначений міською радою до 1 вересня. «За» таке рішення проголосувало 25 депутатів. Про це повідомляє пресслужба ЧМР.

– Відповідно до розпорядження міського голови була створена робоча група щодо визначення меж мікрорайонів міста Черкаси. Наразі на виконання її рішення передбачається проведення громадського обговорення щодо зміни меж мікрорайонів міста Черкаси та підготовка проєкта рішення про внесення змін до меж мікрорайонів міста Черкаси, що в подальшому дозволить провести оптимізацію ОСНів, – зазначив начальник відділу підтримки громадянського суспільства Олексій Дубовий.

Наразі у Черкасах діють 18 органів самоорганізації населення. Вони є первинною ланкою місцевого самоврядування. Раніше від депутатів надходили пропозиції щодо скорочення їхньої кількості до 12 або 6 і розширення функцій. Термін повноважень діючих комітетів закінчився 31 травня, його декілька разів продовжували депутати.

Окрім виконання власних повноважень, органи самоорганізації населення наділені низкою делегованих: надають жителям міста Черкаси послуги з видачі довідок та посвідчення документів громадянам за місцем проживання:

– довідка про фактичне місце проживання громадян; пояснювальна записка; довідка про спільне проживання до моменту смерті громадянина; довідка про сім’ю призовника; акти опитування сусідів; характеристики на громадян; доручення; довідки про утримання батьків дітьми, що проживають за кордоном; про потребу в твердому паливі та скрапленому газі; згода співвласників мереж водопостачання та водовідведення, мереж газопостачання на врізку в мережу.

Ці довідки посвідчуються виключно органами самоорганізації населення. Припинення повноважень може призвести до ненадання таких послуг громадянам, які в свою чергу не зможуть оформити субсидії та здійснювати перерахунки в організаціях, що надають послуги теплопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення.

Станом на даний час, 19 депутатів Черкаської міської ради здійснюють прийоми громадян в приміщеннях ОСН, у разі припинення повноважень, депутати не зможуть здійснювати прийом громадян у приміщеннях ОСН.

У приміщеннях 16 ОСН надано окремі кімнати для роботи дільничних інспекторів поліції, які теж доведеться закрити.

У приміщеннях органів самоорганізації Дніпровський, Лісовий, Перемога розміщуються віддалені робочі місця працівників Пенсійного фонду України з метою надання послуг у сфері соціальної політики та пенсійного забезпечення. В подальшому планується розширити зазначену мережу.

На базі ОСН працюють пункти обігріву для населення, в поточному році було розгорнуто 17 пунктів обігріву, функціонують консультаційні пункти з питань цивільного захисту.

Працюють волонтерські пункти, які займаються плетінням маскувальних сіток, пошиттям матраців, подушок та ковдр для бійців в зоні АТО/ООС, плетінням шкарпеток і пошиттям одягу. На базі комітетів учні Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій надають безкоштовні перукарські послуги малозабезпеченим верствам населення.

Здійснюється збір одягу, продуктів харчування, постільної білизни та посуду, які розподіляються між малозабезпеченими та багатодітними верствами населення.

Саме тому і пропонувалося продовжити термін повноважень органам самоорганізації населення міста Черкаси.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram