У громадах Полтавщини зроблять житло для ВПО – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Фото: Полтавська ОВА

Анастасія Татаренко31 березня 2024, 13:03

У чотирьох громадах Полтавщини планують облаштувати житло для внутрішньо переміщених осіб.

Про те, що житло для ВПО ремонтують 30 березня повідомили у Полтавській обласній військовій адміністрації.

Будівлі, в яких облаштують житло для ВПО знаходяться на території Миргородської, Решетилівської, Кременчуцької та Полтавської громад. 

Фахівці з обласної адміністрації та УВКБ ООН оглянули стан приміщень у Полтаві та Кременчуці. В обох приміщеннях замінили вікна та провели підготовчі роботи для ремонту. За словами начальника Полтавської ОВА Філіпа Проніна закінчити ремонтні роботи та облаштувати оселі меблями мають в цьому році. Близько тисячі людей вдасться забезпечити житлом завдяки комплексному ремонту приміщень каже Філіп Пронін.

ЗМІСТ писав, що житло в Решетилівці відремонтували на 50%. Там замінили покрівлю, вікна, мережі та частково двері. Розпочали оновлювати житлові кімнати. 

Нагадаємо, що перелік місць тимчасового проживання ВПО оновили. До нього увійшли 64 заклади, де можуть мешкати 3 тисяч 865 людей. Нині є 385 вільних місць.

Також на Полтавщині діє державна соціальна програма «Прихисток», яка призначена для компенсацій людям, які безкоштовно прихистили ВПО. Кожен, хто має можливість, може розмістити оголошення про безкоштовне житло для ВПО на сайті. Ті, хто потребують прихистку, можуть знайти варіант, який їм підходить і зв’язатися з власником.

Люди, які прихистили переселенців, отримують компенсацію від держави на сплату комунальних послуг з розрахунку 14,77 грн за людинодень. За лютий 2024 року 5 тисяч 269 власників житла зможуть отримати компенсацію за прихисток понад 14 тисяч ВПО.

Залишити відповідь