Які соцвиплати підвищать на Полтавщині в квітні – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Фото з відкритих джерел

Анастасія Татаренко31 березня 2024, 09:03

З 1 квітня на Полтавщині підвищать соціальні виплати деяким категоріям одержувачів.

Про те, що деякі соцвиплати зростуть 29 березня повідомили в головному управління Пенсійного фонду України в Полтавській області. 

На розмір соцвиплат вплине підвищення мінімальної зарплати. З 1 січня вона становила 7 тис. 100 грн, а з 1 квітня мінімальну зарплату підвищать до 8 тис. грн. 

Соцвиплати підвищать 65-річним жінкам, які мають страховий стаж 30 років та чоловікам зі стажем 35 років. Пенсія зросте на 280 грн, а загальна сума становитиме не менше 3 тис. 200 грн. 

Підвищення мінімальної зарплати також вплине на збільшення декретних виплат. Мінімальна сума допомоги не буде нижчою за мінімальну зарплату, а максимальна сума становитиме 120 тис. грн. Отримати соцвиплати можуть працевлаштовані та безробітні жінки.

Також з 1 квітня зростуть пенсії людям, які продовжують працювати на заслуженому відпочинку. На Полтавщині у числі 410 тисяч одержувачів пенсій майже чверть працює. Таким людям соцвиплати нараховуватимуться автоматично. 

Нагадаємо, що 1 січня 2024 року зріс розмір мінімальної зарплати та пенсії, а тарифи на комунальні послуги обіцяли не підвищувати.

Зростання прожиткового мінімуму та зарплатні є підставою для перерахунку пенсій непрацюючим людям, які досягли віку 65 років та мають повний страховий стаж (30/35 років для жінок та чоловіків відповідно). Мінімальний розмір пенсій таких людей з 1 січня 2024 року не міг бути меншим за 40% мінімальної зарплати – 2 тис. 840 грн.

Також з 1 січня збільшили розмір щомісячної грошової виплати особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Залишити відповідь