На Полтавщині громади облікували 3 тисячі гектарів лісосмуг

Лісосмуга

(Фото ЗМІСТу)

Яніна Мурдза13 квітня 2024, 12:04

Торік обліком полезахисних лісосмуг на своїй території займалися 19 громад Полтавщини.

Про це стало відомо з інформації Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації.

На 2022-2027 роки на Полтавщині запланували облікувати 20 тис. га під полезахисними лісосмугами на землях сільськогосподарського призначення. 

У 2023 році розробили технічні документації з інвентаризації земель під лісосмугами для 1 тис. 987 ділянок загальною площею 3 тис. 13 га. Це майже 75% обсягу, який запланували на минулий рік.

У 2024 році планують облікувати 3 тис. 543 га земель під лісосмугами. Гроші на дослідження виділяють з бюджету область (30%) і та громади (70%) на умовах співфінансування.

Нагадаємо, що восени торік стало відомо, що для третини громад Полтавщини замовили перевірку земель під лісосмугами. Найбільше ділянок мали інвентаризувати Лубенська, Білицька та Хорольська громади.

Чому важливо облікувати лісосмуги на Полтавщині

Усі громади Полтавщини мають взяти на баланс земельні ділянки під лісосмугами. Для цього потрібно визначити реальні площі насаджень – провести інвентаризацію. Над цим працюють не всі громади області, посилаючись на брак ресурсів у бюджетах.

Це потрібно для юридичного визначення власників земель під лісосмугами та посилення відповідальності за їхнє збереження.

Після реформи децентралізації та змін у законодавстві зелені насадження залишилися без господаря-балансоутримувача. ЗМІСТ досліджував проблему безгосподарності полезахисних смуг на Полтавщині. Про позиції влади області, прокуратури та громад щодо цього питання розповідали тут.

Раніше ЗМІСТ писав, що громади Полтавщини втрачають гроші через відсутність контролю за використанням земель.

Як громади Полтавщини облікують землі

Частина території Полтавщини не внесена до державного реєстру. Це збільшує ризик незаконного використання ділянок. Майже 400 тис. га перебувають поза державним реєстром.

Земельний фонд Полтавщини становить 2 млн 875 тис. га. У ньому переважають землі сільськогосподарського призначення – 77%. Ліси та інші насадження займають 286 тис. га – 10% фонду, 233 тис. га земель водного фонду – 8%.

До державного кадастру внесені 75% усіх земель Полтавщини – 2,1 млн га. Серед них 1,8 млн га – це землі сільськогосподарського призначення (82% від наявних).

Нині громади Полтавщини мають займатися інвентаризацією земель, щоб зменшити кількість територій поза реєстром.