Розслідування щодо керівника ТЦК під Полтавою завершили

Анастасія Добряк07 квітня 2024, 17:04

До суду надійшов обвинувальний акт щодо очільника одного з відділів Полтавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

4 квітня відбулося підготовче судове засідання у справі. Як відомо з ухвали Диканського районного суду від 2 квітня, розслідування завершили.

Керівникові повідомили про підозру у вимаганні хабаря 16 лютого. Йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Після цього правоохоронці звернулися до суду з клопотанням відсторонити посадовця від роботи на час розслідування.

керівник ТЦКФото – Управління Служби безпеки України і Полтавській області

Як відомо з матеріалів справи, начальник ТЦК міг вимагати хабар в агрофірми «Відродження». Вона зареєстрована у Диканській громаді, яка знаходиться на відповідальній території п’ятого відділу Полтавського районного ТЦК та СП.

За версією слідства, перебуваючи на посаді в ТЦК та СП начальник був обізнаний в роботі підприємств на території його відповідальності. Таким чином чоловік дізнався, що в агрофірмі «Відродження» працевлаштовані 14 людей, які підпадають під дію Указу «Про загальну мобілізацію».

14 вересня підозрюваний, через його підлеглих, міг викликати до себе директора «Відродження». Під час зустрічі, ймовірно, він запропонував відстрочку від призову працівникам підприємства в обмін на 200 л дизельного пального або 10 тис. грн. Пізніше чоловік усе ж направив повістку про виклик до ТЦК робітникові агрофірми «Відродження».

СБУСБУ біля терцентру. День затримання

Вважаючи дії начальника ТЦК протиправними, директор «Відродження» звернувся до правоохоронців. Після цього, 22 вересня, відбулася передача можливого хабаря. За версією слідства, тоді підозрюваний отримав від директора фірми десять паливних талонів на дизельне пальне «БВС Ритейл», об’ємом 20 л кожний, вартістю 11 тис. грн.

16 лютого 2024 року начальнику ТЦК повідомили про підозру. Під час судового засідання чоловікові обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання. Це рішення діятиме протягом двох місяців – з 20 лютого до 20 квітня.

Раніше ЗМІСТ писав, що у вимаганні хабаря також підозрюють колишнього правоохоронця з Миргородського району.

За даними слідства, правоохоронець пообіцяв підприємцю не притягувати його до кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки. Також обіцяв не перешкоджати його сільськогосподарській діяльності. За це правоохоронець просив 2 тис. доларів.