Відео про військову техніку в «Інстаграмі»: засудили чоловіка

Український воїн їде на завдання

Ілюстративне фото. Автори: Костянтин і Влада Ліберови

Анастасія Добряк07 квітня 2024, 15:04

Користувач «Інстаграму» з Полтавщини у 2023 році зафільмував переміщення українських бронетранспортерів та решти техніки у Полтавському районі.

Про покарання за відео про військову техніку та її переміщення відомо з вироку Чутівського районного суду від 3 квітня.

Відео про військову техніку «Інстаграмі»

Житель області записав 26 та 24 секундні відео для сториз, яким зафіксував переміщення територією селища на Полтавщині зброї, озброєння та бойових припасів Державної прикордонної служби України.

Серед них були сідлові тягачі на яких розміщувалися гусеничні бронетранспортери та бойова машина піхоти зі штатним озброєнням. До сториз також потрапили кадри з ракетно-артилерійським озброєнням: ракети до ПТРК «Стугна» та ПТРК «Малютка», постріли до СПГ-9, БМП-1, МІ 13, набої різного калібру тощо. 

Техніка рухалася на схід, а користувач «Інстаграму» вирішив поділитися цим зі своєю аудиторією. Відео він виклав ігноруючи вимоги щодо заборони поширення в умовах воєнного стану даних про розташування Збройних Сил України.

У відкритому доступі Генштаб ЗСУ, Міністерство оборони України, розвідка та СБУ ці дані не поширювали, отже житель Полтавщини також не міг цього робити. Його дії кваліфікували як поширення інформації про переміщення озброєння та бойових припасів територією України.

Заборони воєнного стану

У лютому він пішов на угоду зі слідством й визнав себе винним у вчиненні правопорушення. Суд її затвердив і засудив жителя Полтавщини до трьох років умовного терміну.

Раніше ЗМІСТ писав, що засудили очільника окупаційної адміністрації, якого затримали силовики з Полтави.