Суд виніс вирок у справі юриста окупаційної служби порятунку Херсонщини

229 Костянтин Шостак. Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Колишнього працівника ДСНС визнали винним у колабораційній діяльності. 

Про це інформує пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

В прокуратурі не називають імені засудженого. Втім, журналісти Район.Херсон з’ясували, що звати його Костянтин Шостак.

Прокурори у суді довели, що Шостак під час тимчасової окупації Херсонщини пішов на службу до незаконно створеного органу — Служби у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих Військово-цивільної адміністрації Херсонської області.  

Він обійняв посаду так званого «начальника юридичного відділу». На псевдопосаді готував розпорядчі документи, проводив інвентаризацію, здійснював набір працівників, за що отримував зарплатню у рублях. 

Вироком суду Шостак отримав 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавили права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, правоохоронних органах та органах, що надають публічні послуги, строком на 15 років. До того ж позбавили спеціального звання — капітана служби цивільного захисту.

Наразі засуджений перебуває на тимчасово окупованій території Херсонщини, де продовжує здійснювати протиправну діяльність.

Довідково:

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Костянтин Шостак був приватним підприємцем (ФОП), основний вид діяльності якого — технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

За даними аналітичної платформи Youcontrol, на місцевих виборах 2020 року пропрезидентська партія «Слуга народу» висувала Костянтина Шостака кандидатом в депутати Херсонської міської ради та кандидатом в депутати Суворовської районної у м. Херсоні ради. Проте в обох випадках зазнав невдачі.

Згодом очолив комунальне підприємство «Три кринички» Херсонської міської ради.

Читайте також: До 15 років ув’язнення засудили двох зрадників з Херсонщини.