В МОЗ планують послабити карантинні обмеження для вакцинованих | Последние новости Черкасс за сегодня

09 вересня 2021, 18:02

Міністерство охорони здоров’я пропонує не посилювати карантинні обмеження для вакцинованих колективів закладів, компаній чи установ, якщо регіон їх функціонування потраплятиме в жовту чи червону зону епідемічної небезпеки через поширення COVID-19, пише “Українська правда”.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду.

– Наслідуючи практику європейських країн, а також Сполучених Штатів Америки, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого проти COVID-19 населення до звичного. Тому цього тижня ми почали спільно з усіма міністерствами грунтовно працювати над змінами до карантинних норм, аби дотримуватися балансу між захистом населення від коронавірусу та його благополуччям, – зауважив міністр. – Зокрема, передбачаємо, що більшість обмежень, які передбачені в жовтому та червоному рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися у разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі закладів або різних сфер економіки. Для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного рівня потрібен буде повний курс щеплень (щоб продовжувати працювати чи надавати послуги – ред.)”.

Ляшко навів приклад: роботу закладів освіти у жовтій зоні епіднебезпеки не будуть обмежувати, якщо 80% педагогів матимуть документ про вакцинацію хоча б однією дозою. 

Голова МОЗ запропонував, що запровадження жовтої зони можливе буде лише після запровадження таких карантинних змін. 

– Лише коли ця постанова набере чинності, – а це як мінімум 7 днів з моменту її розгляду на засіданні уряду, – пропонуємо скликати засідання Комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій та розглянути питання встановлення “жовтого рівня” (епідемічної небезпеки – ред.) на території всієї країни, – заявив Ляшко. – До того часу всі, зокрема заклади освіти, продовжують працювати за правилами “зеленого рівня”, незважаючи на кількість вакцинованих педагогічних працівникі.

Міністр також сказав, що “зараз епідситуація в країні прогнозовано погіршується”, перевищено деякі індикатори, але ситуація поки не критична.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram