Для чого існують криптовалюти?

Метою першої криптовалюти, біткойна, було просто створити платіжну систему, яка працювала б без фінансових установ, щоб надати споживачам певний ступінь інформаційного самовизначення та анонімності. У результаті останніми роками біткойн використовувався, серед іншого, як засіб платежу для незаконних транзакцій. Хоча ця обставина знизила суспільне визнання криптовалют, базову технологію з тих пір розширили та вдосконалили. Криптовалюти тепер можна використовувати набагато частіше, ніж просто при проведенні обміну через обмінники на Moneyroll, оскільки вони представляють безпечну, швидку та економічно ефективну альтернативу для передачі конфіденційних даних.

Наприклад, у пілотному проекті Всесвітня продовольча програма ООН використовує Ethereum для розподілу ресурсів серед біженців. Організація видає купони на їжу через блокчейн, і ті, хто постраждав, можуть платити в таборах біженців за допомогою сканування райдужної оболонки ока. Таким чином, фінансові ресурси потрапляють безпосередньо до тих, хто їх потребує, і корупція більше не є проблемою для організації. Facebook також хоче запровадити власну цифрову валюту Libra, щоб уможливити глобальні платежі через Facebook, WhatsApp та Instagram. Посилання на кошик валют призначене для захисту Libra від коливань вартості. Центральні банки досі скептично ставилися до планів гіганта соціальних мереж. Зараз же ж більшість криптовалют можна обміняти на сервісах, що надають перелік онлайн-обмінників. На сайтах є великий перелік обмінників з вказаними банківськими курсами, приміром, https://moneyroll.pro/ru/exchange/usdt-trc20-privatbank/. Кожен клієнт може вибрати для себе ідеальний варіант, швидко та надійно отримуючи кошти на власний рахунок з мінімальними комісіями.

Які існують криптовалюти?

У 2009 році була створена перша і, ймовірно, найвідоміша криптовалюта: біткойн (BTC). Якщо виміряти ринкову капіталізацію, то на криптовалютний дебют все ще припадає найбільша частка ринку віртуальних валют. Ethereum (ETH) і Binance Coin (BNB) йдуть другою і третьою за величиною криптовалютами. Загалом у світі зараз існує близько 5000 різних криптовалют, і кількість віртуальних валют, здається, зростає з кожним днем. Але чому існує так багато різних валют? Перш за все, технологія вдосконалювалася та розвивалася після випуску біткойна. Це відкрило шлях для альтернативних валют, які пропонують багато переваг перед біткойнами та мають власну спрямованість. Наприклад, Litecoin швидший за Bitcoin, Ethereum можна використовувати не тільки для здійснення валютних операцій, але й для укладення контрактів, так званих «розумних контрактів», а Ripple призначений для використання банками для прискорення регулярних переказів.

Біткойн-бум і криптовалютне божевілля

Разом з технічним прогресом прийшов бум біткойнів. У середині грудня 2017 року один біткоін коштував майже 20 000 доларів. У наступні місяці вартість різко впала. Наприкінці 2018 року біткойн іноді коштував менше 3000 доларів — це 85% втрати вартості. До березня 2021 року вартість одного біткойна знову зросла до понад 50 000 доларів. Рекордні активи альтернативної валюти роблять ринок особливо цікавим для спекуляцій і створюють стимули для подальшого розвитку криптовалют і проведення нових випусків криптовалют.

Постійно з’являються нові ідеї, плани та бізнес-моделі для безготівкових цифрових валют. Будь то криптовалюти, пов’язані з діамантами («Carat»), криптовалюта, яка дається як винагорода за добрі справи («Hullcoin»), чи валюта, яка є просто пародією на біткойн («Dogecoin») — уява Там, здається, бути без обмежень.

Як криптовалюта працює як платіжний засіб?

Купувати каву та тости в супермаркеті за Bitcoin, Ethereum & Co.? Цей вид оплати ще не запроваджений повсюдно, але в принципі можливий. Використовувати криптовалюти як звичайну платіжну систему все ще досить проблематично, оскільки немає фіксованих обмінних курсів і курси сильно коливаються. У цьому відношенні для роздрібних продавців часто ризиковано, наприклад, приймати криптовалюти. Тим не менш, все більше онлайн-магазинів пропонують оплачувати не погашені суми рахунків безготівковими цифровими валютами. На сайті Coinmap перераховані всі магазини, які приймають криптовалюту.

Однак досі віртуальні валюти в основному зберігалися в так званих «гаманцях», цифрових гаманцях і захищені особистими ключами у формі числових кодів.

Реклама

Залишити відповідь