Більшість українців негативно ставляться до проведення виборів до завершення війни

Лише 22% респондентів позитивно ставляться до ідеї проведення загальнонаціональних виборів в Україні (президентських чи парламентських) до завершення війни.

Хоча це дещо більше, ніж було у вересні 2023 року — 15%.

Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, пише Фіртка. 

Більшість опитаних (59,5%) ставляться до цього негативно (у вересні 2023 року — 64%).

Значною мірою підтримка ідеї проведення виборів до завершення війни залежить від рівня довіри до чинної влади.

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%. Хоча навіть серед тих, хто не довіряє Президенту, відносна більшість (45%) не підтримують ідею таких виборів (серед тих, хто довіряє — 68%).

Негативне ставлення до виборів під час війни зумовлене тим, що відносна більшість (45%) громадян вважає, що такі вибори роз’єднають українське суспільство (лише 12% вважають, що вони згуртують суспільство (у вересні—жовтні торік — відповідно 40% і 9%).

Відносна більшість громадян (42%) вважають, що зміна влади під час війни перешкоджатиме перемозі у війні з Росією. Лише 13% дотримуються думки, що зміна влади сприятиме перемозі (у вересні—жовтні 2023 року — відповідно 51% і 13%).

Довідково: опитування проводили методом face-to-face лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Опитали 2 020 респондентів віком від 18 років.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити

Залишити відповідь