На Одещині через інцидент булінгу хлопця в селі Шевченкове запровадили службове розслідування – Новини Одеської області

Про це заявив директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак. Посадовець також повідомив, що вчительку, син якої став оператором відео зі знущаннями з хлопця в селі Шевченкове Кілійської громади Ізмаїльського району Одеської області, відсторонено від роботи на час службового розслідування.

За його словами, службове розслідування триватиме десять днів, принаймні те, яке проводить комісія відділу освіти Кілійської територіальної громади. Після цього комісія надасть результати департаменту. Якщо департамент буде незадоволений об’єктивністю комісії Кілійської громади, то утворить обласну комісію.

Окрім того, правоохоронці почали кримінальне провадження щодо жорстокого поводження з дітьми.

Як починалася ця історія

Відеозапис зі знущанням, який в мережу інтернет виклали школярі, оприлюднила одеська журналістка Олена Ротарі, пише телеграм-канал Івасі-Ньюз.

Волонтерка Олена Ротарі повідомила, що у Кілійської громаді Ізмаїльського району учні 7 – 8 класів спочатку засунули хлопця головою у яму вбиральні, а потім змусили його оголити статеві органи. Підлітки зафільмували свої знущання на телефон, виклали відео у мережу (кадри потім швидко видалили) та не понесли за це жодної відповідальності.

За словами журналістки, вона зробила це, аби не дати замовчати інцидент.

Ротарі додала, що мама цього хлопчика не зверталася до правоохоронців, бо не вірить у справедливість. Волонтерка пояснила мотивацію цієї жінки тим, що один з кривдників є сином вчительки школи, а ще він з заможної родини.

На публікацію та розголос щодо події відреагував директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Лончак.

Посадовець заявив, що підлітки знущалися зі школяра у селі Шевченкове в позаурочний час. За його словами, після повідомлень про булінг всі служби виїхали до закладу освіти. Школа отримала відповідні накази, відділ освіти перевірить цей заклад.

Директор департаменту освіти підтвердив, що один з кривдників дійсно виявився сином вчительки. Цей хлопець знімав все на телефон. У школі та відділі освіти його маму вважають хорошою спеціалісткою та порядною людиною. Лончак зауважив, що з боку цієї жінки не було ніякого спротиву щодо розслідування. За його словами, службове розслідування визначить долю цієї викладачки.

«Як батько, як небайдужа людина, розділяю біль матері постраждалого хлопчика і самої дитини. Беру ситуацію під свій особистий контроль»,
– заяив Лончак.

Директор департаменту освіти порадив батькам цікавитися, як та з ким проводять свій вільний час їхні діти. Лончак наголосив, що все йде з родини, а також закликав не мовчати про випадки насильства.

📗t.me/dilova_odesa
📘facebook.com/BusinessOdessa
📙dilova.com.ua

В Одеській ОВА повідомили: Цього року пункти Незламності будуть з інтернетом