Депутатка Херсонської міської ради від забороненої в Україні партії не подає декларацій

261 Депутатка Херсонської міської ради Ірина Ценкер. Фото: Антикорупційний вимір.

Наприкінці березня 2024 року минув строк подачі декларацій депутатів та посадовців за 2023 рік. Наприкінці січня 2024  року минув строк подачі декларацій за 2021 — 2022 роки. Однак, депутатка від «Блоку Володимира Сальдо» Ірина Ценкер декларацій не подала. 

Про це повідомляє Антикорупційний вимір.

Раніше «Антикорупційний вимір» вже повідомляв про те, що депутатка Херсонської міської ради Ірина Ценкер продовжить постачання продуктів до херсонської психіатричної лікарні. З того часу угод на постачання продуктів у неї побільшало. До того ж  Ценкер не подала декларацій за 2021 — 2023 роки. 

«Не подавати декларації до закінчення дії воєнного стану і ще 90 днів після або до звільнення з війська могли фактично лише ті, хто перебуває в лавах ЗСУ. Також можна було подати декларацію, але написати НАЗК листа про те, що її необхідно приховати від очей громадськості через вміст даних, які можуть загрожувати чиїйсь безпеці. Так зробив, наприклад, начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Але в такому випадку з сайту НАЗК зникають усі декларації особи, яка звернулася з листом до НАЗК», — йжеться у дописі.

Декларації Ірини Ценкер на сайті НАЗК є, але остання — за 2020 рік, подана у 2021 році. Отже, депутатка Херсонської міської ради від забороненого наразі «Блоку Володимира Сальдо» не подала декларацій за останні три роки.

Втім, Ценкер продовжує отримувати підряди у Херсоні. У 2023 році компанія «Таврія Фуд», яку депутатка очолює, отримала угод на постачання продуктів за бюджетні кошти на 2 940 003 гривень, тобто 2,9 мільйона гривень. У 2024 році вже уклали угоди на 1 291 386 гривень, тобто майже 1,3 мільйона гривень. 

Основним бюджетним контрагентом «Таврія Фуд» є комунальний неприбутковий заклад «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради. 

Частину угод уклали без використання електронної системи закупівель,  тобто альтернатив постачальнику ТОВ «Таврія Фуд» навіть не намагалися шукати. 

Є закупівлі, проведені як запит ціни. В деяких із них ТОВ «Таврія Фуд» дійсно запропонувало найнижчі ціни, але є такі, де замовник відкинув значно дешевшу пропозицію, аби укласти договір з підприємством Ірини Ценкер. 

Цей самий учасник, ФОП Орлов Дмитро, і далі брав участь у торгах, але вже пропонував ціни, вищі за ціну «Таврія Фуд».

Читайте також: Підозрюють мешканця Херсонщини, який привласнив автотранспорт державного підприємства.