Нічого про дітей, без голосу дітей: у Миколаєві відбувся круглий стіл щодо розбудови дружнього до дітей соціального середовища » Миколаївський Оглядач


У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», у середу, 17 квітня, у Миколаєві відбувся круглий стіл, на тему: «Як ефективно побудувати дружнє до дітей соціальне середовище».

До заходу долучились регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» Миколаївської області Руслана Омелянчук, Одеської області Анна Велічко та Херсонської області Емілія Хутковська. Також взяли участь представники структурних підрозділів освіти, соціального захисту, охорони здоровʼя, начальник управління молодіжної політики Арсен Гаспарян, неурядові громадські організації, міжнародні партнери.

Регіональні координатори представили успішні проєкти психосоціальної допомоги дітям у своїх регіонах, які реалізуються в державному секторі та неурядових громадських організаціях. Поділились проблемами та викликами.

Крім того, провели відкриту дискусію між державними структурами, неурядовими громадськими організаціями щодо багатосекторальних аспектів та рішень, пов’язаних з психічним здоров’ям та психосоціальною підтримкою, орієнтованими на дитину в Україні. Також обговорили платформу для поширення ідей та розвитку мережі фахівців з психічного здоров’я.

Зазначимо, що круглий стіл був організований Save the Children in Ukraine у співпраці з технічною робочою групою MHPSS південного регіону (Миколаївська, Одеська, Херсонська області) та Міжнародного медичного корпусу.

Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine.